captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: nacionalinis konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“

Paskelbtas naujas nacionalinis konkursas moksleiviams „Praeities stiprybė – dabarčiai“, skirtas ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir istorijos pažinimą.

Konkurso metu vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami netradiciškai, kūrybiškai pažinti ir pristatyti visuomenei sudėtingus ir kartu nepaprastai įdomius bei įkvepiančius Lietuvos laisvės kovų įvykius ir asmenybes. Konkurso idėją pasiūlė Vilniaus universiteto istorijos dėstytojai. Idėjos įgyvendinimo kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu ėmėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.

Visuomenei pristatomas rekonstruotas Ilzenbergo dvaras, esantis Rokiškio rajone, švenčiantis 500 metų jubiliejų. Įspūdinga šventė rengiama net 1000-čiui žmonių, o tarp kviečiamųjų – daugelis žinomų Lietuvos verslininkų, politikų, diplomatų, meno ir pramogų pasaulio atstovų. Į renginį taip pat galės laisvai patekti ir visi norintys apžiūrėti atkurtą dvaro ansamblį.

Sukanka 70 metų, kai buvo atstatytas Nidos švyturys. Pirmojo Nidos švyturio statyba pradėta  XIX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje. Švyturys pradėjo veikti 1874 m. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, 1944 m. besitraukiantys vokiečių kareiviai švyturio bokštą susprogdino, o 1945 m. jis buvo atstatytas. Šis objektas yra įtrauktas į Pasaulio šviesos ženklų knygą. 

Taip pat laidoje: užsienio spaudos apžvalga, kultūros renginių skelbimai.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – rugsėjo 19 d., šeštadienį,  nuo 07.30 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...