captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – operos solistas Kostas Smoriginas

„Žvaigžde gali tapti tik tada, jei daug dirbi, jei gali kaip kūrėjas nuolatos tobulėti. Kiekviena partija, kiekvienas vaidmuo man kaip naujas puslapis, iš kurio išmokstu vis kažko naujo“, – sako operos solistas Kostas Smoriginas.
Operos solistas Kostas Smorginas.
Operos solistas Kostas Smorginas.

„Čiurlionio muzika mums gerai pažįstama, yra susiklosčiusios atlikimo tradicijos, ir mes jų laikomės. Todėl iš anksto gali nuspėti, kaip sugros lietuvių pianistas. O užsieniečių nenuspėsi – būna labai netikėtų interpretacijų. Dažnai užsienio pianistai Čiurlionį skambina daug įdomiau, nei lietuviai“, – sako tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso pianistų žiuri vicepirmininkas, LMTA Fortepijono katedros vedėjas prof. Jurgis Karnavičius. Tęsiame pokalbių ciklą, skirtą M. K. Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms.

„Gera dirbti, nes nėra jokių efektų, triukų. Didžiausias režisieriaus fokusas – darbas su aktoriumi, kaip jis analizuoja medžiagą, įkrauna tave“, – Nacionalinio dramos teatro premjeros „Didis blogis“ režisieriaus Árpádo Schillingo darbą apibūdina aktorė Nelė Savičenko.

 Fotografė, taikos mokytoja Svetlana Kosenko, studijuojanti pedagogiką Danijoje, kartu su drauge Nadežda Jevdokimova šią vasarą kelias savaites praleido Turkijos ir Sirijos pasienyje, dirbdamos su pabėgėlių vaikais. Svetlana sako, jog dabar dar labiau, nei prieš susitikimus su iš karo zonos ištrūkusiais vaikais, nesuprantanti Lietuvos ir kitų Europos šalių viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos: „Negi nepadėti yra geriau, negu padėti?“

Apie asmenukę iš kosmoso ir kitus fotografijos klausimus – menotyrininkės Agnės Narušytės radijo esė. 

„Turiu du priešus. Vienas jų – pasaulio standartizavimas, suvienodėjimas, o kitas – nacionalizmo, fundamentalizmo, kultūrinio fundamentalizmo griebimasis. Šiandien privalome atrasti trečią kelią“, – sako pasaulinio garso meno kuratorius Nicolas Bourriaud, šiemet kuruojantis jubiliejinę Kauno bienalę.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie operą, vaidmenis ir tarptautinės karjeros iššūkius mintimis dalijasi vienas ryškiausių šių dienų bosų baritonų Kostas Smoriginas.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 19  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...