captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkius vis dar gelbsti optimizmas

Kauno rajono Voškonių kaime ūkininkaujantis Jonas Lapinskas turi 150 melžiamų karvių. Už litrą pieno gaudamas tik 15 centų, turėtų bankrutuoti. Gelbsti pajamos už parduotus grūdus ir šeimos optimizmas, nes gaila parduoti 16-ka metų pačių augintą bandą.

Visai šalia Kauno, Voškonių kaime, ūkininkaujantis Jonas Lapinskas dirba 700 ha, pusė iš jų pievos, augina javų, laiko 200 galvijų – iš jų 150 melžiamos karvės. Už litrą pieno gaudamas tik 15 centų, turėtų bankrutuoti. Gelbsti pajamos už parduotus grūdus ir šeimos optimizmas, nes gaila parduoti 16-ka metų pačių augintą bandą.

Ruduo – derliaus švenčių metas. Kai kuriuose regionuose jos jau vyko arba dar numatomos, o bene pati garsiausia vykusi Vilniuje rugsėjo 18–20 dienomis. Renginio tikslas – padėkoti žemei ir ją dirbančiam žmogui, sudaryti sąlygas miestiečiams pabendrauti su žemdirbiais.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Jurbarko rajono Eržvilko gimnazijos mokytoja Albina Tamošaitiene. Ji Eržvilke gimusi, augusi, čia baigė vidurinę mokyklą, vėliau studijavo VPI fiziką ir astronomiją, grįžusi į gimtinę iki šiol dirba mokytoja. Ir gyvena netoli mokyklos, vos keli šimtai metrų. Šalia namų turi hektarą žemės, bet naudojasi trisdešimties arų sklypeliu: daržas, bulvės, šiltnamis, vištų dar laiko. Vaikai jau užaugę, gyvena atskirai, tiesa, sūnus tame pačiame Eržvilke įsikūręs. Du iš keturių anūkų, galima sakyti, moko močiutė. Albina Tamošaitienė buvo Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos I valdybos narė, kažkada mokykloje turėjo ir fotografų būrelį... Koks savaitgalis buvo Eržvilke, kokios veiklos turėjo mokytoja?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugsėjo 21 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...