captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: savaitei Lietuva taps pasaulio pieno sektoriaus centru

Lietuvos pienininkai intensyviai ruošiasi didžiulio masto verslo renginiui – rugsėjo 20–24 d. į Vilnių sutrauksiančio per 1200 svečių iš 50 pasaulio šalių.

Sostinėje vyks Tarptautinės pienininkystės asociacijos organizuotas Pasaulinis pienininkystės kongresas 2015. Pirmą kartą Rytų Europos šalyje organizuotas kongresas, kuriame priimami sprendimai turi įtakos įvairių šalių pieno sektoriaus dalyviams.

Pastaruoju metu ir valdžios žmonės, ir eiliniai piliečiai dažnokai padiskutuoja apie kainų reguliavimą. Suprantama, kiekvienas turi ir gina savo nuomonę. Štai pieno ūkių šeimininkai linkę pasisakyti už pieno supirkimo kainų reguliavimą. Tačiau mažuloniškiai pensininkai tam nelinkę pritarti, nes, anot jų, verčiau jau degalų kainas valdžia pagaliau imtųsi reguliuoti. Tada ne tik žemdirbiams, bet ir pensininkams gyvenimas palengvėtų, tvirtina mažuloniškis Arminas Norkus.

Dešimt raitelių, 12 žirgų, vežimas ir skalikė Alka – toks būrys rugsėjo 4 d. Šventojoje pradėjo kelionę aplink Lietuvą. Iki spalio 10 d. jie ketina įveikti 1700 km. Kaip sekasi ši kelionė, dar vadinama tautos žadinimo ritualu, pasakoja Žemaitukų arklių augintojų asociacijos narys, vienas iš kelionės organizatorių Vaidotas Digaitis.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugsėjo 18 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close