captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kas yra paveldas?

„Paveldas reikalauja iš mūsų tapti tikrais piliečiais. Piliečiai yra žmonės, kurie mato save pačius kaip valstybės dalį ir visa, kas yra valstybėje, jos teritorijoje – tiek dvasinėje, tiek fizinėje – priima kaip savasties elementą. Todėl, jei tau nepriklauso Trakų ar Gedimino pilis ar koks kitas kultūros paveldo objektas, jei nesi jo savininkas tiesiogine prasme, nereiškia, kad nesi moraline prasme investavęs į šį kultūros objektą“, – 2015 metų Europos paveldo dienoms skirtame tekste rašo filosofas Naglis Kardelis.
Filosofas Naglis Kardelis. filosofija.vu.lt nuotr.
Filosofas Naglis Kardelis. filosofija.vu.lt nuotr.

„Šis sezonas tam tikra prasme bus lemiamas. Manau, kad turėtų įvykti kaita aktorių sąmonėje, teatro gyvenime, tiksluose, taip pat apmąstymuose – kas mes tokie esame mūsų Nepriklausomoje valstybėje?“, – būsimo sezono kryptį apibrėžia Lietuvos rusų dramos teatro vadovas prof. Jonas Vaitkus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie naujus Richardo Wagnerio operos „Reino auksas“ pastatymus Bochume ir Mindene bei apie tai, ką reiškia, kai itin jauni dirigentai perima kai kurių pačių žymiausiųjų simfoninių orkestrų muzikinę vadovybę.

„Paveldas reikalauja iš mūsų tapti tikrais piliečiais. Piliečiai yra žmonės, kurie mato save pačius kaip valstybės dalį ir visa, kas yra valstybėje, jos teritorijoje – tiek dvasinėje, tiek fizinėje – priima kaip savasties elementą. Todėl, jei tau nepriklauso Trakų ar Gedimino pilis ar koks kitas kultūros paveldo objektas, jei nesi jo savininkas tiesiogine prasme, nereiškia, kad nesi moraline prasme investavęs į šį kultūros objektą. Jei esi tikras pilietis, turi jaustis šeimininku“, – 2015 metų Europos paveldo dienoms skirtame tekste rašo filosofas Naglis Kardelis. Ką apima „paveldo“ sąvoka? Kodėl tai nėra mums primesta našta, kodėl mums reikalingas paveldas ir kaip paskatinti jaunimą labiau juo domėtis? Apie tai – pokalbis su filosofu dr. Nagliu Kardeliu ir Europos paveldo dienų koordinatore Akvile Jagminaite-Markevičiene.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...