captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sveikata“: tinkamas gydymas leidžia išvengti kaulų lūžių

Pagrindinė priemonė ankstyvai osteoporozės diagnostikai yra kaulų tankio tyrimas. Lietuvoje vis dar nereti atvejai, kai žmonės apie tai, kad serga osteoporoze, sužino tik patyrę sunkiausią komplikaciją – kaulų lūžį.

Pagrindinė priemonė ankstyvai osteoporozės diagnostikai yra kaulų tankio tyrimas. Lietuvoje vis dar nereti atvejai, kai žmonės apie tai, kad serga osteoporoze, sužino tik patyrę sunkiausią komplikaciją – kaulų lūžį. Manoma, kad šia liga serga kas trečia moteris ir kas penktas vyras.

Kaulų lūžiai dėl vadinamosios kaulų retėjimo ligos žmogų paguldo į patalą. Endokrinologė med. m. dr. Aurelija Krasauskienė kviečia nepalikti nežinioje net ir savo kaimynų, jei žinome, kad jų šeimoje yra sunkia osteoporozės forma sergantis žmogus. Šiais laikais ir Lietuvoje yra galimybės padėti tokiam žmogui, svarbu, kad jis būtų tinkamai gydomas.

Kaip teisingai prižiūrėti ausis? „Jokių prausiklių ir jokių krapštukų“ – toks ausų ligų gydytojos komentaras. Ausų krapštukais valydami ausis, dažnai pažeidžiame ausies landos odą, nustumiame gilyn susikaupusius nešvarumus, tada turime gydyti ausį.

Paskutinė tema laidoje – apie knarkimą. Yra paskaičiuota, kad iki 80 proc. gyventojų kartais knarkia. Kodėl taip nutinka ir kada reikia šį simptomą gydyti?

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  spalio 20 d., 11.03 val., kartojama spalio 25 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...