captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: norite gerų mokymosi rezultatų? Išmokite mokytis

Pasirodo, jog informacija lengviau įsimenama ir atmintyje išlieka ilgiau, kai mokomasi nuosekliai, mažomis „porcijomis“, o ne itin intensyviai, pavyzdžiui, prieš kontrolinį darbą ar prieš egzaminą.

Jau kitą dieną mes pamirštame apie 80 proc. išgirstos informacijos. Žmogaus trumpalaikėje atmintyje telpa tik septyni informacijos vienetai. Jei ši riba viršijama, reikia papildomų gudrybių informacijai įsiminti.

Tad, kaip mokytis, kad naujos žinios išliktų atmintyje ilgam?

Pasirodo, jog informacija lengviau įsimenama ir atmintyje išlieka ilgiau, kai mokomasi nuosekliai, mažomis „porcijomis“, o ne itin intensyviai, pavyzdžiui, prieš kontrolinį darbą ar prieš egzaminą. O ir perdėtas uolumas nieko gero neduoda, protinę veiklą reikia kaitalioti su fiziniu aktyvumu ir kitomis veiklomis.

Be to, informacijos įsiminimui ir mokymosi rezultatams didelę įtaką turi miego trukmė ir kokybė. Jei žmogus, mokęsis dieną, dar šiek tiek pasimoko ir prieš miegą, išsaugo 56 proc. informacijos daugiau.

Laidoje dalyvaus Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė dr. Vilija Stanišauskienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" rugsėjo 17 d., ketvirtadienį,16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...