captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: ką daryti, jei vaikas per lėtai ir per mažai užauga?

Vaiko augimas gali sutrikti dėl lėtinių ligų. Visais atvejais tikrąją augimo atsilikimo priežastį padės nustatyti gydytojas endokrinologas.

Vaiko ūgis, atsižvelgiant į amžių ir lytį, vertinamas pagal procentilines kreives. Ką daryti, jei pastebime, kad vaikas auga ne taip kaip bendraamžiai ir jo augimo kreivė yra gerokai žemiau, nei numatyta apatinė augimo linija? Vaiko augimas gali sutrikti dėl lėtinių ligų. Visais atvejais tikrąją augimo atsilikimo priežastį padės nustatyti gydytojas  endokrinologas, todėl, pastebėjus augimo atsilikimą, patariama kreiptis į jį su šeimos gydytojo siuntimu. Kad vaikas augtų sveikas, turi normaliai funkcionuoti jo endokrininė sistema. Apie augimo sutrikimus ir galimybes padėti laidoje papasakos Vaikų ligoninės gydytojas endokrinologas Robertas Kemežys.

Laidoje viešės biomedicinos mokslų habilituota daktarė Kauno botanikos sodo Mokslo skyriaus Vaistinių augalų grupės vadovė, VDU profesorė Ona Ragažinskienė. Mokslininkė tiria vaistinių augalų biologines savybes. Ji pataria apie vaistinius augalus išsiaiškinti kuo daugiau, nes veikliųjų medžiagų augalai turi nepaprastai daug, netinkamais kiekiais jas naudojant, nežinant dozių ir poveikio, galima sau pakenkti.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, rugsėjo 12 d., 11.05 val., kartojama rugsėjo 17 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...