captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: palankus ruduo mažina pieno ūkių išlaidas

Šią savaitę apie ūkininkų veiklą ir gyvenimą kasdien laidoje pasakojo Kaišiadorių rajono Šventininkų kaime gyvenantis ūkininkas Gediminas Pašvenskas. Koks ūkininkui buvo ketvirtadienis?  
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius<br> Rima Jakutytė<br> Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius
Rima Jakutytė
Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.

Šią savaitę apie ūkininkų veiklą ir gyvenimą kasdien laidoje pasakojo Kaišiadorių rajono Šventininkų kaime gyvenantis ūkininkas Gediminas Pašvenskas. Tie, kas rytais girdėjo ūkininko pasvarstymus apie žemdirbių būtį, nelengvus kasdienos darbos ir rūpesčius, tikrai geriau dabar žino, kaip ir kuo gyvena kaimo žmonės. Koks ūkininkui buvo ketvirtadienis?

Lietuvos kaime tikrai daug pasikeitimų. Tačiau yra ir tokių permainų, apie kurias patys žemdirbiai kalbėti nemėgsta, manydami, kad prigautiems geriau patylėti. Politikai tokiais atvejais pasiteisina bendra ES rinka, Briuselio reglamentais ir nenori pastebėti (o gal kai kuriems tai ir pelninga), kaip užsienio kapitalo įmonės superka arba pernuomoja dirbamą žemę, palengva nuo jos nustumdamos vietinius ūkininkus. Savo istoriją papasakos Raseinių rajono Gėluvos kaimo ūkininkas Sigitas Džiaugys. Kaip sudaryti žemdirbiams palankesnes žemės nuomos sutartis, patars žinomas žemėtvarkos inžinierius, socialinių mokslų daktaras Pranas Aleknavičius.

Spalio 21 dieną sukaks lygiai 50 metų, kai pradėtos reguliariai transliuoti laidos kaimo tematika. Pradžioje jos buvo tik sekmadieniais, po kelių metų ir šeštadieniais, po to tik darbo dienomis. Pradžios anonse atsiradęs gaidys tapo laidos simboliu. Daugelis vyresniosios kartos klausytojų dar atmena ir pirmąjį pavadinimą – „Kolūkietiška radijo stotis“. Dabar jau beveik ketvirtis amžiaus – „Gimtoji žemė“. Kitą savaitę laidose vietos bus ir aktualijoms, ir prisiminimams, kuriais dalinsis Elena Šimukėnienė ir Adolfas Drungilas, vieni pirmųjų pradėję rengti laidas, kalbės radijuje dirbę kolegos, suradę kitokias veiklas, girdėsite išsaugotų senų įrašų, kuriuos komentuos anuomet kalbinti žmonės.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį spalio 19 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close