captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: prof. dr. Aivas Ragauskas apie raganas mūsų istorijoje

„Net XXI amžiuje yra žmonių, tikinčių raganavimu, o ką ir kalbėti apie XVI–XVIII amžių. Visai kitokia visuomenė. Dar prisidėjo įvairūs kriziniai socialiniai, ekonominiai ir kiti veiksniai, demonologijos ir konfesionalizacijos plėtojimas, netolerancija, ir tas procesas išaugo tiesiog į masinę psichozę.“
Profesorius dr. Aivas Ragauskas.
Profesorius dr. Aivas Ragauskas.

„Net XXI amžiuje yra žmonių, tikinčių raganavimu, o ką ir kalbėti apie XVI–XVIII amžių. Visai kitokia visuomenė. Dar prisidėjo įvairūs kriziniai socialiniai, ekonominiai ir kiti veiksniai, demonologijos ir konfesionalizacijos plėtojimas, netolerancija, ir tas procesas išaugo tiesiog į masinę psichozę“, – apie „raganų medžioklę“ ir raganų teismų bylas Europoje ir Lietuvoje pasakoja Lietuvos edukologijos universiteto profesorius dr. Aivas Ragauskas.

Prasideda jubiliejinis 25-asis festivalis „Kaunas Jazz 2015“. Kaip festivalis augo, keitėsi, tobulėjo per ketvirtį amžiaus, kaip įsiliejo į Kauno erdves ir ten prigijo, kokią vietą laikinosios sostinės naujojoje kultūros istorijoje užima arba bando į ją pretenduoti – pokalbis su renginio sumanytoju, Jonu Juču, dažnai vadinamu „Kaunas Jazz“ tėvu.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Literatūra ir menas“, „Nemunas“.

„Šiemet M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas ypatingas tuo, kad pirmą kartą jis bus transliuojamas internetu. Tai suteiks neribotas geografines galimybes konkurso sklaidai. Auditorija visame pasaulyje galės pajausti konkurso atmosferą, dvasią ir pulsą“, – sako LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas.

„Net XXI amžiuje yra žmonių, tikinčių raganavimu, o ką ir kalbėti apie XVI–XVIII amžių. Visai kitokia visuomenė. Dar prisidėjo įvairūs kriziniai socialiniai, ekonominiai ir kiti veiksniai, demonologijos ir konfesionalizacijos plėtojimas, netolerancija, ir tas procesas išaugo tiesiog į masinę psichozę“, – apie „raganų medžioklę“ ir raganų teismų bylas Europoje ir Lietuvoje pasakoja Lietuvos edukologijos universiteto profesorius dr. Aivas Ragauskas. Apie rengiamą peticiją dėl raganų teismų aukų reabilitavimo pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 11 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close