captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: krizė melžiamas karves gena ne tik į mėsos kombinatus

Kol Briuselyje ir Vilniuje ieškoma būdų pagelbėti didžiulėj bėdoj atsidūrusiam pieno sektoriui, ūkiuose daugėja tuščių fermų. Pavyzdžiui, prieš dvi savaites bandovežis į Lenkiją išvežė paskutines vilkaviškiečio Stanislovo Polevičiaus karves.

Kol Briuselyje ir Vilniuje ieškoma būdų pagelbėti didžiulėj bėdoj atsidūrusiam pieno sektoriui, ūkiuose daugėja tuščių fermų. Pavyzdžiui, prieš dvi savaites bandovežis į Lenkiją išvežė paskutines vilkaviškiečio Stanislovo Polevičiaus karves. Gal krizės metą panikuojama be reikalo, gal buvo galima išsaugoti 60 karvių bandą?

Maždaug prieš šešerius metus  Marijampolės pašonėje 6 arų šiltnamyje pradėję auginti daržoves Elvyra Katilienė ir Antanas Marcinkevičius šiandien yra socialinės įmonės, valdančios 3 ha šiltnamių ir daržų ūkį, šeimininkai. Bendrovė labai savita ne tik pagal dydį, tai, kas joje auginama ir realizuojama. Čia kartu su bendrovės šeimininkais dirba ir žmonės su negalia.  Kaip pavyksta išgyventi tokiai daržininkystės įmonei, kai turintys didžiulius šiltnamius neįstengia sudurti galo su galu?

Šiomis dienomis Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija mini savo gyvavimo dvidešimtmetį. Kad ji neblogai atstovauja mėsinių galvijų augintojų interesams rodo ir toks faktas, jog vien per praėjusius metus šios asociacijos narių padaugėjo šimtu.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close