captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Ukrainos leidybos akademijos prof. Emiliya Ohar

„Nauja tema, kurios geriau niekada nebūtų buvę mūsų literatūroje, bet ji atsirado – tai Maidano tema. Maidanas – kaip simbolis, kaip vieta, kurioje vyko revoliucija. Ir, žinoma, karo, prievartos ir mirties tema.“
Ukrainos leidybos akademijos prof. Emiliya Ohar.
Ukrainos leidybos akademijos prof. Emiliya Ohar.

„Nauja tema, kurios geriau niekada nebūtų buvę mūsų literatūroje, bet ji atsirado – tai Maidano tema. Maidanas – kaip simbolis, kaip vieta, kurioje vyko revoliucija. Ir, žinoma, karo, prievartos ir mirties tema“, – Ukrainos leidybos akademijos prof. Emiliya Ohar atskleidžia pastarojo dešimtmečio ukrainiečių vaikų literatūros ir knygų vaikams leidybos situaciją.

„Visame Baltijos regione tokio galingo kaip mūsų karilionas nėra. Varpus išliejo viena garsiausių pasaulyje įmonių Olandijoje. Karilionas, kaip kultūros pamokslininkas, turės savus renginius, bent vieną koncertą per mėnesį“, – pasakoja Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios rektorius Virginijus Eglinas – brolis Pijus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Suprantu, kad daugelį atbaido tas jau labai senas – senosios graikų kalbos – žodis „filologas“, kuris reiškia žodžio mylėtoją, bet juk tai ne tik žodžio, o ir minties, ir viso kultūrinio lauko mylėtojas. Šis žodis „kiša koją“, daug kas mano, kad tai yra pasenęs žodis, ir kad tokie yra ir patys mokslai. Jokiu būdu ne“, – gajų stereotipą apie senamadiškus filologus aiškina Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto studijų prodekanė doc. Nijolė Juchnevičienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie filologus.

„Nauja tema, kurios geriau niekada nebūtų buvę  mūsų literatūroje, bet ji atsirado – tai Maidano tema. Maidanas – kaip simbolis, kaip vieta, kurioje vyko revoliucija. Ir, žinoma, karo, prievartos ir mirties tema. Gyvenimas mums iškėlė tokius iššūkius, pateikė tokius išbandymus,  kad paaštrėjo viskas  –  ir mokėjimas rašyti,  ir gebėjimas apie tai kalbėti“, – Ukrainos leidybos akademijos prof. Emiliya Ohar atskleidžia pastarojo dešimtmečio ukrainiečių vaikų literatūros ir knygų vaikams leidybos situaciją.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 9 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...