captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip per dešimt metų Lietuvoje įsitvirtino audiovizualinė poezija?

„Visiškai naujų, ryškių vardų lietuvių audiovizualinės poezijos kontekste neatsiranda. Kodėl taip yra? Galbūt tik manoji karta kaip banga, technologijoms išpopuliarėjus, norėjo adekvačiai reaguoti į galimybes kurti per technologijas ir su technologijomis.“
Gabrielė Labanauskaitė.
Gabrielė Labanauskaitė.

„Visiškai naujų, ryškių vardų lietuvių audiovizualinės poezijos kontekste neatsiranda. Kodėl taip yra? Galbūt tik manoji karta kaip banga, technologijoms išpopuliarėjus, norėjo adekvačiai reaguoti į galimybes kurti per technologijas ir su technologijomis“, – pastebi audiovizualinės poezijos festivalio TARP sumanytoja Gabrielė Labanauskaitė.

„Žiūrovams stengiamės iš anksto pranešti, kad mūsų spektaklis yra kitoks. Nesmagu, kai nežinai kur eini. Gali žmogus ateiti pasipuošęs, tikėdamasis pasirodyti, įsivaizduodamas, kad eina į didžiulę salę, kur bus uždanga, šviesos ir dar spės karšto šokolado suvalgyti bufete. Mūsų spektaklyje visų šių dalykų nėra“, – apie garsų spektaklį „Kelionė be bagažo“ pasakoja režisierius Balys Latėnas. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kultūros komentare svarstymais apie tai, kaip keičiant racioną pakeisti lietuvio sielą, dalijasi rašytojas Andrius Jakučiūnas.    

„Visiškai naujų, ryškių vardų lietuvių audiovizualinės poezijos kontekste neatsiranda. Kodėl taip yra? Galbūt tik manoji karta kaip banga, technologijoms išpopuliarėjus, norėjo adekvačiai reaguoti į galimybes kurti per technologijas ir su technologijomis. Galbūt tai lėmė kitos sąlygos – aš nežinau... Bet nuolatos būtent su šia sritimi dirbančių menininkų (repeticijos, pasirodymai, leidžiami kūrybos albumai ir pan.) nepastebėjau. Daugiau yra įvairiausių inicijuojamų projektų, tarkim, vienam kartui susiburia poetai ir muzikantai“, – pastebi audiovizualinės poezijos festivalio TARP sumanytoja Gabrielė Labanauskaitė. Ar po dešimties festivalio metų lietuviai supranta „audiovizualinės poezijos“ sąvoką? Kaip klasikinės poezijos atstovai priima šį festivalį ir ar pasiektas nors vienas festivalio TARP organizatorių numatytas tikslas? Apie tai – pokalbis su poete ir dramaturge G. Labanauskaite.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugsėjo 8 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...