captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: nuo šiol ir Vilniuje skambės karilionas

Sekmadienį prasideda Šv. Jokūbo festivalis. Jo atidarymo metu suskambės unikalus instrumentas – Vilniaus karilionas. Šis itin retas ir didingas instrumentas yra didžiausias Baltijos šalyse ir vienas moderniausių pasaulyje. Vilniaus karilionas turi net 61 skirtingo dydžio varpą.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Sekmadienį prasideda Šv. Jokūbo festivalis. Jo atidarymo metu suskambės unikalus instrumentas – Vilniaus karilionas. Šis itin retas ir didingas instrumentas yra didžiausias Baltijos šalyse ir vienas moderniausių pasaulyje. Vilniaus karilionas turi net 61 skirtingo dydžio varpą. Šiuo unikaliu instrumentu koncerto metu gros žymiausi Lietuvos karilionininkai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.

Sekmadienį minėsime Europos žydų kultūros dieną. Jos metu kviečiama prisiminti ir gilintis į žydiškojo paveldo ir tradicijų turtingumą bei dalyvauti Europos žydų kultūros dienai skirtuose renginiuose. Europos žydų kultūros dienos renginius, kurie yra Europos Tarybos programos „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje" dalis, Lietuvoje koordinuoja ir rengia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamas su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene, Vilniaus ir Kauno žydų religinėmis bendruomenėmis, tyrimų centrais, miestų ir rajonų savivaldybėmis, muziejais ir kitomis švietimo ir kultūros įstaigomis. Mūsų pašnekovė – Vilniaus universiteto dėstytoja, bibliografė judaikai Lara Lempertienė.

„Ryto garsai“ – rugsėjo 6 d., sekmadienį, nuo 07.30 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close