captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – ukrainiečių rašytojas Jurijus Andruchovyčius

„Manau, jog kartais rašytojo balsas yra girdimas geriau nei politikų, nes politikai niekada nesako, ką iš tiesų galvoja. Aš turiu privilegiją kalbėti laisvai ir pasakyti daug daugiau, kadangi nesu atsakingas savo partijai ar dar kam nors“, – sako rašytojas Jurijus Andruchovyčius.
Ukrainiečių rašytojas Jurijus Andruchovyčius. encyclopediaofukraine.com nuotr.
Ukrainiečių rašytojas Jurijus Andruchovyčius. encyclopediaofukraine.com nuotr.

Šiuo metu bene plačiausiai pasaulyje žinomas viduriniosios kartos ukrainiečių rašytojas Jurijus Andruchovyčius yra parašęs penkis romanus, keletą esė ir poezijos rinkinių. Nemažai jo kūrybos išversta į užsienio kalbas, lietuviškai yra išleistas romanas „Dvylika ratilų“. Pastaruoju metu rašytojas daug keliauja po Europą, dalyvauja įvairiuose susitikimuose, forumuose, pasisako aktualiomis politinėmis temomis, aiškina, analizuoja Ukrainos realijas ir pan.

Vasaros pabaigoje J. Andruchovyčius viešėjo Lietuvoje. Biržuose vykusiame tarptautiniame literatūros forume „Šiaurės vasara“ jį kalbino poetas ir eseistas Eugenijus Ališanka.  Laidoje girdėsite šio pokalbio fragmentus, taip pat skambės poeto eilėraščiai, kuriuos į lietuvių kalbą išvertė A. A. Jonynas.

Redaktorė  Gailutė Jankauskienė.

„Literatūros akiračiai“ – rugsėjo 6 d., sekmadienį, 17.03 val. ir rugsėjo 8 d., antradienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...