captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ne visų cukraus sektoriaus dalyvių gyvenimas saldus

Šiemet bendras cukrinių runkelių plotas Lietuvoje, palyginti su praėjusiais metais – 28 proc. mažesnis. Sausi, karšti orai runkeliams netiko. Bendrovė „Arvi cukrus“ vėluoja atsiskaityti su žemdirbiais.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Šiemet bendras cukrinių runkelių plotas Lietuvoje, palyginti su praėjusiais metais – 28 proc. mažesnis. Sausi, karšti orai runkeliams netiko. Bendrovė „Arvi cukrus“ vėluoja atsiskaityti su žemdirbiais. Pasak vilkaviškiečio Ramūno Čėsnos, todėl ne visų ir cukraus sektoriaus dalyvių gyvenimas saldus, kaip kartais iš pašalės atrodo.

Ne iš vieno Vilnijos krašto sodininko mėgėjo gali išgirsti sakant, kad šiose žemėse su vyšniomis bei trešnėmis  geriau neprasidėti. Kodėl jas auginant patiriama daug nesėkmių?  Galbūt vyšnia ir trešnė iš tikrųjų tik Žagarės krašto sodo augalai?

Dirbantieji su bitėmis  tvirtina, kad jų ir žmogaus gyvenimas panašus, tačiau turi ir svarbių skirtumų.  Bičių darbo diena, kaip ir darbščių žmonių, prasideda ankstyvą rytą, vos tik rasai nukritus. Tačiau skirtingai negu žmogus, bitės gyvena labai trumpai. Jų gyvenimas skaičiuojamas mėnesiais.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugsėjo 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...