captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: startavo lietuvių kalbos išteklių informacinė sistema

„Šiuo metu tai didžiausias vientisas lituanistinių žinių telkinys pasauliniame interneto tinkle, kuris ir toliau bus plėtojamas. Labai svarbu, kad portalas vartotojams suteikia galimybę ieškoti ir atskirose lietuvių kalbos išteklių kategorijose, ir bendrai per visas kategorijas.“
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

„Šiuo metu tai didžiausias vientisas lituanistinių žinių telkinys pasauliniame interneto tinkle, kuris ir toliau bus plėtojamas. Labai svarbu, kad portalas vartotojams suteikia galimybę ieškoti ir atskirose lietuvių kalbos išteklių kategorijose, ir bendrai per visas kategorijas. Šitokia visuotinė paieškos sistema man leidžia be perdėjimo ją vadinti lietuvių kalbos google‘iu“, – teigia Lietuvių kalbos instituto direktorė dr. Jolanta Zabarskaitė.

„Vasarą gyvenimas Vilniuje tarsi sustoja – visi bėga iš sostinės, keliauja po pasaulį, mirksta jūroje bei ežeruose, o rugsėjo pradžioje grįžta pailsėję, kupini geros nuotaikos ir išsiilgę gerų kultūrinių ir muzikinių renginių. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį vykstančios „Sostinės dienos“ – tai energinga, pozityvi, emocionali ir visiems prieinama bei naują kultūrinį sezoną skelbianti fiesta“, – įsitikinęs „Sostinės dienas“ rengiančių „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Šių metų temai „Tiltai“ pasirinkome kultūrinę programą, pristatančią žydų ir kitų bendruomenių ryšius, įvairių laikotarpių sąsajas, žydų kultūros paveldo aktualizavimą ir sklaidą“, – apie Europos žydų kultūros dienos minėjimą pasakoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Birutė Lukošiūtė.

„Šiuo metu tai didžiausias vientisas lituanistinių žinių telkinys pasauliniame interneto tinkle, kuris ir toliau bus plėtojamas. Labai svarbu, kad portalas vartotojams suteikia galimybę ieškoti ir atskirose lietuvių kalbos išteklių kategorijose, ir bendrai per visas kategorijas. Šitokia visuotinė paieškos sistema man leidžia be perdėjimo ją vadinti lietuvių kalbos google‘iu,“ – teigia Lietuvių kalbos instituto direktorė dr. Jolanta Zabarskaitė. Apie trejus metus kurtą lietuvių kalbos išteklių sistemą pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 4 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...