captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: darbų ir veiklos įvairovė Krakių žemės ūkio bedrovėje

Viena geriausių šalyje Krakių žemės ūkio bendrovė turi 2500 ha žemės, laiko apie 1000 gyvulių, tad ištisus metus čia pakanka darbo. Rugsėjo pradžioje skubama dirvas žiemkenčiams ruošti, tvarkomi tvartai. Šiuo metu dar įrenginėjama ir nauja parduotuvė.

Viena geriausių šalyje Krakių žemės ūkio bendrovė turi 2500 ha žemės, laiko apie 1000 gyvulių, tad ištisus metus čia pakanka darbo. Rugsėjo pradžioje skubama dirvas žiemkenčiams ruošti, tvarkomi tvartai. Šiuo metu dar įrenginėjama ir nauja parduotuvė, kad būtų galima realizuoti mėsos cecho gaminius. Rudens darbus sunkina drėgmės stoka, genda technika, lūžta žemės dirbimo inventorius. Koks ketvirtadienis buvo Krakėse, ar žemdirbiai randa laiko visuomeninei veiklai? Apie tai su rubrika „Diena kaime“ pasakoja bendrovės vadovas Nikolajus Danilčenko.

Nedidelio ūkio šeimininkas Ramutis Valentinas Zdanavičius, gyvenantis Širvintų rajono Kernavėlės kaime, anksčiau augino javų, dabar turi pasilikęs tik kelis hektarus pievų, yra nemažas sodas prie namų. Pasinaudojęs  ES parama, jis nusipirko austrišką mobilią sulčių spaudimo įrangą, o priekabą – iš Lenkijos. Per sezoną, priklausomai nuo derliaus, patogiai ir kokybiškai išspaudžia apie toną sulčių.

Aktualią temą pasiūlęs laidos klausytojas Anicetas Daukantas iš Kretingos rajono rašo: „Esu nedidelio šeimos ūkio atstovas. Deklaruojame 21 ha žemės, laikome karvių. Teko girdėti, kad dabar žalią dyzeliną galima pilti tik į traktorius. Mes jį naudojom ir lengvajam automobiliui, kuriuo važiuojam į laukus karvių melžti. Tai nuo šiol išeina, kad negalim taip daryti. Rašiau Žemės ūkio ministerijai. Gavau atsakymą, kad vyksta diskusija ir reikia palaukti. Bet mūsų karvės nediskutuoja – jos nori būti melžiamos“. Kaip yra iš tikrųjų? Aiškina ŽŪM Ekonomikos departamento direktorius Vygantas Katkevičius.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugsėjo 4 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...