captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: trečiadienis su ūkininku Gediminu Pašvensku

Danutė ir Gediminas Pašvenskai, gyvenantys Kaišiadorių rajono Šventininkų kaime, tvarkosi vidutinio dydžio ūkyje: turi 40 melžiamų karvių, pusantro šimto hektarų žemės. Gediminas  trečiadieniui planavo rudeninio arimo darbus, gal žiemkenčių purškimą nuo piktžolių.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius<br> Rima Jakutytė<br> Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius
Rima Jakutytė
Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.

Kaišiadorių rajono Šventininkų kaime gyvenantys Danutė ir Gediminas Pašvenskai tvarkosi vidutinio dydžio ūkyje: turi 40  melžiamų karvių, pusantro šimto hektarų, visus darbus nuveikia patys, kartais vaikai padeda. Antradienį Gediminas apie namus sukosi, ūkinio pastato duris iki vėlumos tvarkė, o trečiadieniui planavo rudeninio arimo darbus, gal žiemkenčių purškimą nuo piktžolių. Ar ūkininkui pavyko planuoti darbai, gal atsirado nenumatytų?

Nors ES reglamentuoja santykius tarp gamintojų ir perdirbėjų, tačiau iki šiol Lietuvoje tik labai retais atvejais sudaromos konkrečios pieno pirkimo–pardavimo sutartys. Pieno gamintojų įsitikinimu, jų nebuvimas atveria kelius perdirbėjų savivalei. Ypač nuo to kenčia smulkūs pieno gamintojai.

Spalio 18 d. Kauno rotušėje vyks Šviesuolių nominacijos šventė, kurioje numatyta, kaip teigiama ŽŪM pranešime, apdovanoti Lietuvos žemdirbius šviesuolius. Tačiau apie šventę tik išvakarėse sužinojo Lietuvos žemdirbių savivalda, o Lietuvos ūkininkų sąjunga iš viso apie ją negirdėjo.  Šventės organizatoriai – M. K. Čiurlionio paramos ir labdaros fondas ir Kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ – renginį ėmė organizuoti prieš tris mėnesius. Ar šviesuolių švente nesinaudoja politikai?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, spalio 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...