captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietaus stygius komplikuoja žiemkenčių sėjos darbus

Lietaus trūkumą šiemet smarkiai pajuto daržovių augintojai, žemdirbiai, ruošiantys dirvas žieminių kviečių sėjai ar jau pasėję žieminius rapsus. Kai kuriems teks kooreguoti sėjomainas, gal net mažinti pasėlių plotus.

Šiemet javų derliui doroti buvo labai palankios sąlygos: sausi orai leido greičiau nupjauti javus ir rapsus, nereikėjo ir džiovyklų. Tačiau lietaus trūkumą smarkiai pajuto daržovių augintojai, žemdirbiai, ruošiantys dirvas žieminių kviečių sėjai ar jau pasėję žieminius rapsus. Kai kuriems teks kooreguoti sėjomainas, gal net mažinti pasėlių plotus. Kaip dabar tvarkosi Kėdainių rajono Krakių žemės ūkio bendrovė?

Audimas yra kiekvienos tautos materialinės ir dvasinės kultūros dalis. Senųjų audimo staklių konstrukcijos, iš kartos į kartą perduoti ir iki dabar išsaugoti audimo raštai atspindi gyvenimo būdą, grožio supratimą. Gal todėl daugelyje muziejų, naujai įkurtuose amatų centruose visada rasi senovinių staklių, audinių pavyzdžių. Tikrųjų audėjų jau likę mažai. Viena jų – labai charakteringa ir atspindinti aukštaičių audimo tradicijas – gyvena Panevėžio rajone, Vadoklių miestelyje. Devintą dešimtį baigianti Stanislova Balsevičienė, priaudusi daugybę staltiesių, lovatiesių, rankšluoščių, juostų, dar ir dabar dažnai sėda į stakles ir, kaip pati sako, pailsi, prisimena visą savo gyvenimą. 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...