captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie šiuolaikinio cirko subtilybes

„Šiuolaikinis cirkas sujungia visas kitas šiuolaikinio scenos meno rūšis – teatrą, šokį, video, visus vizualiuosius menus ir, žinoma, patį cirką. Šiuolaikinis cirkas – labai sparčiai besivystanti šaka, ypač jo gimimo šalyje Prancūzijoje.“

„Šiuolaikinis cirkas sujungia visas kitas šiuolaikinio scenos meno rūšis – teatrą, šokį, video, visus vizualiuosius menus ir, žinoma, patį cirką. Šiuolaikinis cirkas – labai sparčiai besivystanti šaka, ypač jo gimimo šalyje Prancūzijoje. <...> Ir nors Lietuvoje šiuolaikinio cirko suvokimo trūksta, mes pirmaujantys tarp Baltijos šalių šiuolaikinio cirko pristatyme“, – sako „Naujojo cirko savaitgalio‘15“ koordinatorė Gintarė Masteikaitė.

„Šis žaidimas aktualus tuo, kad daugelis mūsų bendraamžių ir jaunesnių žmonių mažai ką žino apie senovės lietuvių ir būtent baltų istoriją. Tokiu būdu galima kelti ir tautinę savimonę šiame kosmopolitiškame pasaulyje“, – edukacinio stalo žaidimo „Baltų žemės“ svarbą pabrėžia vienas jo kūrėjų Jonas Balakauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Žemės deivė daugelyje tradicijų – moteris. Ir graikų, ir romėnų, ir baltų. Tai gali būti dėl to, kad moteris buvo laikoma žemdirbystės pradininke. Daugelyje tautų Žemė vadinama ir motina. Tai labai senas archetipas, kuris glūdi  ne tik mūsų sąmonėje, bet ir pasąmonėje“, – pasakoja knygos „Žemyna ir jos mitinis pasaulis“ autorė habil. dr. Nijolė Laurinkienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuvių dievybę Žemyną.

„Šiuolaikinis cirkas sujungia visas kitas šiuolaikinio scenos meno rūšis – teatrą, šokį, video, visus vizualiuosius menus ir, žinoma, patį cirką. Šiuolaikinis cirkas – labai sparčiai besivystanti šaka, ypač jo gimimo šalyje Prancūzijoje. <...> Ir nors Lietuvoje šiuolaikinio cirko suvokimo trūksta, mes pirmaujantys tarp Baltijos šalių šiuolaikinio cirko pristatyme“, – sako „Naujojo cirko savaitgalio‘15“ koordinatorė Gintarė Masteikaitė. Ar per dešimt festivalio gyvavimo metų pavyko nors kiek pakeisti lietuvių nuomonę apie šiuolaikinį – naująjį cirką? Kodėl ši sąvoka vis dar neatsiejama nuo gyvūnų ir klounų? Kokie žmonės tampa garsiausiais šiuolaikinio cirko artistais? Apie tai – pokalbis su lietuvių šiuolaikinio cirko atstovu Konstantinu Kosovecu ir G. Masteikaite.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 2 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...