captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: bendrovėje rudens pradžia rami

Po intensyvių darbų rugpjūčio mėnesį, kai laisvadienių Krakių žemės ūkio bendrovės dirbantieji visai neturėjo, rudens pradžia žemdirbiams rami. Ruošiamos dirvos žieminių javų pasėliams, įrenginėjama parduotuvė savos gamybos produkcijai realizuoti.

Po intensyvių darbų rugpjūčio mėnesį, kai laisvadienių Krakių žemės ūkio bendrovės dirbantieji visai neturėjo, rudens pradžia žemdirbiams rami. Ruošiamos dirvos žieminių javų pasėliams, įrenginėjama parduotuvė savos gamybos produkcijai realizuoti –  nereikia niekur skubėti. Kuo dar buvo ypatingas pirmadienis, kaip bendrovė padeda vietos mokyklai? Su rubrika „Diena kaime“ pasakoja bendrovės vadovas Nikolajus Danilčenko.

Rugsėjo pirmoji ypatinga visiems, o ypač tiems, kurie mokosi ar moko. Šiemet į mokyklas ateis apie 330 000 moksleivių, 13 000 mažiau nei pernai. Gera žinia, kad į mokyklas ateis tūkstančiu pirmokų daugiau nei pernai – iš viso per 29 000, pirmokų bus daugiau nei mokyklas baigs abiturientų. Dėl daugelio priežasčių mažėja vaikų mokyklose, ypač kaimo vietovėse. Kaip keičiasi jaunimas, kas dažniausiai pasilieka kaime, ar nepamiršta savo pedagogų? Apie tai laidoje kalbės didelę gyvenimišką patirtį turinti mokytoja Genovaitė Pilipavičienė. Devintą dešimtį pradėjusi pedagogė gyvena Širvintų rajone, Gelvonų miestelyje. Vietos mokykloje psichologijos logikos ir lietuvių kalbos specialistė dirbo beveik 50 metų.

Sausra skriaudžia miškingo Ignalinos krašto gyventojus. Daržai net ir laistant mažą derlių užaugino. Išdžiūvo ir miškai, kuriuose tik žemuogės spėjo prinokti, kitoms uogoms bei grybams neužteko drėgmės. Vienintelė nauda, kaip pastebi Arminas Norkus iš Mažulonių kaimo, kad ir žmonės į miškus neina, tuomet ir šiukšlinti nėra kam.                             

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugsėjo 1 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close