captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai baigė javapjūtę. Ar gali dabar pailsėti?

Krakių žemės ūkio bendrovėje, kur javai, rapsai ir kitos kultūros auginamos 2500 ha plote, svarbiausi derliaus dorojimo darbai jau baigti. Koks buvo paskutinis vasaros savaitgalis, ar jaučiasi prasidedantis ruduo? Pokalbis su bendrovės vadovu Nikolajumi Danilčenko.

Palankios gamtos sąlygos leido žemdirbiams šiemet anksčiau ir patogiau baigti javapjūtę. Grūdus į aruodus jau supylė ir mažesnių, ir didesnių ūkių šeimininkai. Krakių žemės ūkio bendrovėje, kur javai, rapsai ir kitos kultūros auginamos 2500 ha plote, taip pat svarbiausi derliaus dorojimo darbai jau baigti. Koks buvo paskutinis vasaros savaitgalis, ar jaučiasi prasidedantis ruduo? Pokalbis su rubrika „Diena kaime“. Pašnekovas bendrovės vadovas Nikolajus Danilčenko.

Šilutės rajone, Rusnės saloje, yra per 10 kaimo turizmo sodybų. Jų šeimininkai, susibūrę į asociaciją, gražiai bendrauja, keičiasi patirtimi ir paslaugomis svečiams. Sodybą „Pakalnės vingis“ prieš 13 metų įkūrė Daiva ir Raimondas Plikšniai. Sukaupta patirtis skatina galvoti apie verslo plėtrą, įvairesnes paslaugas, ypač jų kokybę.

Kaimo turizmo verslas labiau pastebimas, bet kaip tikra alternatyvi veikla kaimo vietovėse labiau vertinami lengviau pasiekiami, pačių kaimo gyventojų įkurti ūkiški verslai. Geras pavyzdys – Širvintų rajone, Kernavėje, gyvenančio Valdo Jestremsko dar prieš dešimtmetį įkurtas automobilių servisas. Tuomet buvo nemažai abejonių, net baimių, kaip pavyks panaudoti europines paramos lėšas. Dabar serviso šeimininkas džiaugiasi įgyvendinęs savo svajonę.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 31 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...