captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“ keliauja į literatūrinį tarpukario Kauną

„Lietuvių miesto literatūros pradžia sietina su Kaunu. Iki to urbanistinės literatūros tebuvo trupiniai, o po Nepriklausomybės paskelbimo atsiranda visa banga: apsakymai, poemos, Kauno romanas. Apkritai su Nepriklausomybės paskelbimu suintensyvėja visas literatūros procesas.“
Kauno pašto rūmai.
Kauno pašto rūmai.

„Lietuvių miesto literatūros pradžia sietina su Kaunu. Iki to urbanistinės literatūros tebuvo trupiniai, o po Nepriklausomybės paskelbimo atsiranda visa banga: apsakymai, poemos, Kauno romanas. Apkritai su Nepriklausomybės paskelbimu suintensyvėja visas literatūros procesas“, – apie labai jauną lietuvių miesto literatūrą pasakoja monografiją „Laikinoji sostinė lietuvių literatūroje“ išleidusi literatūrologė Viktorija Šeina.

Keliausime į Kauną ir kalbėsime apie svarbų ir intensyvų lietuvių literatūros laiką.

Kokie laikinosios sostinės ženklai, vietos svarbiausi to meto rašytojams? Kaip atrodo literatūrinis tarpukario Kaunas? Kaip literatūrinis pasakojimas perkuria, keičia skaitytojo susikurtą miesto vaizdą?

Miesto literatūrą tyrinėjanti mokslininkė V. Šeina atskleis skirtingus literatūrinius žvilgsnius į laikinąją sostinę: kritišką, organiškai netikėtą ir idealizuotą.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ – rugpjūčio 30 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 1 d., antradienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...