captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Kučkuriškių popieriaus fabrikas atgims kultūrinei veiklai

„Kol kas Lietuvoje dominuoja „buldozerinis“ buvusių pramonės teritorijų konversijos modelis – viskas nušluojama nuo žemės paviršiaus ir tada statoma it dykroje. Šiame kontekste Kučkuriškių popieriaus fabrikas – išskirtinis savo reikšme ir paveldu, todėl svarbu išsaugoti jo tapatybę.“

„Kol kas Lietuvoje dominuoja „buldozerinis“ buvusių pramonės teritorijų konversijos modelis – viskas nušluojama nuo žemės paviršiaus ir tada statoma it dykroje. Šiame kontekste Kučkuriškių popieriaus fabrikas – išskirtinis savo reikšme ir paveldu, todėl svarbu išsaugoti jo tapatybę. Šis kultūros paveldo objektas laukia atgaivinimo ir pritaikymo naujiems – mokslo ir edukacijos poreikiams“, –  įsitikinusi Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ vadovė architektė Aida Štelbienė.

„Vieni žmonės gyvena vaidindami, kiti gi – vaidina gyvendami. Man atrodo, kad viskas priklauso nuo požiūrio: jei vaidindamas jautiesi sunkiai ir blogai, vadinasi, kažkas negerai. Jeigu gyvendamas esi priverstas vaidinti, vėlgi negerai“, – apie žmogaus ir aktoriaus dilemą svarsto 60-ies metų jubiliejų pasitinkantis Šiaulių dramos teatro vadovas aktorius Antanas Venckus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šitas filmas yra apie laisvę, bet ne apie politinę, o žmogiškąją. Apie elementarias prigimtines žmogaus teises: klausytis muzikos, kokios nori, sakyti, ką galvoji, mokytis ten, kur nori“, – filmą „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, atidariusį septintąjį „Baltijos bangos“ festivalį, prisimena režisierius Raimundas Banionis.

„Kol kas Lietuvoje dominuoja „buldozerinis“ buvusių pramonės teritorijų konversijos modelis – viskas nušluojama nuo žemės paviršiaus ir tada statoma it dykroje. Šiame kontekste Kučkuriškių popieriaus fabrikas – išskirtinis savo reikšme ir paveldu, todėl svarbu išsaugoti jo tapatybę. Šis kultūros paveldo objektas laukia atgaivinimo ir pritaikymo naujiems – mokslo ir edukacijos poreikiams“, – įsitikinusi Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ vadovė Aida Štelbienė. Apie šį projektą pokalbis studijoje su architekte A. Štelbiene ir Lietuvos architektų sąjungos pirmininku Mariumi Pranu Šaliamoru.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 28 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...