captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kur link juda Lietuvos bulvių ir daržovių sektorius?

Nėra metų, kad nekistų bulvių, daržovių plotai, situacija rinkoje. Šiemet jų, kai kurių daržovių plotus labiausiai sumažino prekiniai ūkiai. Daugiausia bulvių auginančiose ES šalyse laukiama menkesnio derliaus, tad  bus ir pokyčių bulvių rinkoje.

Nėra metų, kad nekistų bulvių, daržovių plotai, situacija rinkoje. Šiemet jų, kai kurių daržovių plotus labiausiai sumažino prekiniai ūkiai. Daugiausia bulvių auginančiose ES šalyse laukiama menkesnio derliaus, tad  bus ir pokyčių bulvių rinkoje. Lietuvoje pirmą kartą tarp visų daržovių – didžiausias burokėlių plotas.

Molėtų rajono  Inketrių kaimo ūkininkai Liuda ir Bronius Pusvaškiai puoselėja ekologinį ūkį. Jame dabar 150 ha žemės ir 100 mėsinių galvijų. Kas paskatino apsispręsti ekologinio ūkio šeimininkus patiems parduoti išaugintų gyvulių mėsą?

Vilnietė, anksčiau nieko bendro neturėjusi su kaimu, Gabrielė Banaitytė prieš devynerius metus metė sau iššūkį ir nusipirko medinę sodybą Varėnos rajone, Daržinėlių kaime. Kaip jai sekasi bendrauti su šio kaimo gyventojais, ar ši sodyba nėra kaip stalui penkta koja? 

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 27 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...