captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vasaros viktorina

Gintarą pažinusios tautos daugelį amžių spėliojo, kas gi yra toji graži gamtos dovana, kaip ji atsirado. Kol mokslas nebuvo taręs apie gintarą tiesos, jos pagal savo papročius kūrė apie jį įvairius pasakojimus, mitus, legendas.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Gintarą pažinusios tautos daugelį amžių spėliojo, kas gi yra toji graži gamtos dovana, kaip ji atsirado. Kol mokslas nebuvo taręs apie gintarą tiesos, jos pagal savo papročius kūrė apie jį įvairius pasakojimus, mitus, legendas. Padavimai apie gintarą bei jų atgarsiai meno kūriniuose – „Ryto allegro“ viktorinoje.

„Kai dar gyvenau Panevėžyje, didžiausia mano svajonė buvo kuo greičiau pabėgti iš to miesto, iš tėvų namų, pamatyti pasaulį. Kartą, studijų metais, grįžau į Panevėžį ir vakarienės metu visai šeimai pasakiau, kad jeigu kada nors ir grįšiu į šį miestą, tai tik iškėlusį baltą vėliavą, ir tik tuo atveju, jeigu kitur būsiu nieko neradusi, visiškai pražuvusi. Kitą dieną teatre sužinojau, kad visa mūsų trupė yra kviečiama dirbti Juozo Miltinio dramos teatre. Man buvo šokas“, – sako Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Akvilė Vitkūnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Suaugę regintieji skaityti Brailio raštu išmoksta labai greitai – pasiima trafaretą, kuriame surašytos abėcėlės Brailio raštu ir reginčiųjų raštu, ir, ieškodami atitikmenų, bando skaityti. Išmokti rašyti yra sudėtingiau, nes aklieji ranka rašo iš dešinės į kairę, ir sunku perprasti šią sistemą“, – pasakoja Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro lietuvių kalbos mokytoja Janė Puriuškytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie Brailio raštą.

Gintarą pažinusios tautos daugelį amžių spėliojo, kas gi yra toji graži gamtos dovana, kaip ji atsirado. Kol mokslas nebuvo taręs apie gintarą tiesos, jos pagal savo papročius kūrė apie jį įvairius pasakojimus, mitus, legendas. Kai kurie jų – pasiekė ir mūsų laikus. Padavimai apie gintarą bei jų atgarsiai meno kūriniuose – „Ryto allegro“ viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 26 d., trečiadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close