captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikоs valandoje“ – apie žymiausią džiazo pasaulio šeimą

Džiazo istorija mena ne vieną šeimyninio džiazo pavyzdį. „Muzikos valandoje“ – apie vieną garsiausių džiazo šeimų ir vyriausiąją jos atžalą – saksofonininką Branfordą Marsalį, kuriam rugpjūčio 26 d. sukanka 55-eri.
Saksofonininkas Branfordas Marsalis.
Saksofonininkas Branfordas Marsalis.

Džiazo istorija mena ne vieną šeimyninio džiazo pavyzdį: sutuoktiniai Louis Armstrongas ir Lil Hardin ar Carla ir Polas Bley, tėvai ir atžalos Ornette ir Denardas Colemanai ar Natas ir Natali Cole, broliai Breckeriai, Adderley, Dorsey bei daugybė kitų. Tačiau neabejotinai pati garsiausia džiazo pasaulyje – Marsalių šeimyna: tėvas pianistas Ellis Marsalis, ir net jo 4 atžalos, tarp kurių – du daugkartiniai „Grammy“ laureatai. Tai vyriausias brolis saksofonininkas Branfordas bei 13 mėnesių už jį jaunesnis – trimitininkas Wyntonas. Džiazo scenoje aktyviai muzikuoja ir trombonininkas bei prodiuseris Delfeayo Marsalis bei jaunėlis, būgnininkas Jasonas Marsalis. Nors šeimos nariai galėtų sudaryti visą džiazo kvintetą (tiesa, be bosisto), drauge Marsalių šeima groja itin retai – visų jų pomėgiai ir puoselėjamos džiazo kryptys skirtingos.

„Muzikos valandoje“ – apie vieną garsiausių džiazo šeimų ir vyriausiąją jos atžalą – saksofonininką Branfordą Marsalį, kuriam rugpjūčio 26 d. sukanka 55-eri.

Ved. Jūratė Kučinskaitė.

„Muzikos valanda“ rugpjūčio 26 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...