captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: joniškiečiams svarbiausia ne derlingumo tonos

Joniškio r. ūkininkų Sonatos ir Rimvydo Vasiliauskų pernai pirkta naujo modelio švedų sėjamoji leido gerokai sumažinti rapsų ir grūdų savikainą. 

Joniškio r. ūkininkų Sonatos ir Rimvydo Vasiliauskų  pernai pirkta naujo modelio švedų sėjamoji leido gerokai sumažinti rapsų ir grūdų savikainą. Jų rentabilumas šiemet viršys 30 proc. Pažangiai dirbantis Romualdas Povilaitis irgi ne tiek derliaus tonas skaičiuoja, kiek galutinį rezultatą.

Daugelis tų, kurie verčiasi iš sodininkystės, pažįsta Feliksą Šlėvę. Ne vienas yra lankęsis ir Radviliškio rajone, Arimaičių ežero pašonėje  esančiame jo viename pažangiausių Lietuvoje sodininkystės ūkių. Ūkininkas  jau daug metų augina apie 80 ha juodųjų serbentų. Taip pat turi jauną derantį sodą, kuriame obelys, kriaušės, vyšnios, trešnės, braškės, avietės, kiti sodo augalai. Kokie tokio sodininkavimo pranašumai ir trūkumai?

Rugpjūčio 24-tąją, Šv. Baltramiejaus dieną, mūsų krašte nuo senų laikų įprasta išskrendantiems į šiltuosius kraštus gandrams organizuoti palydėtuves. Pasak Lietuvos ornitologų draugijos ornitologo Gedimino Petkaus, kol ten nuskrenda, gandrams tenka sukarti apie 11 000 km. Gandrų išskridimo ir sutiktuvių šventės mūsų šalyje prasmingai švenčiamos nuo seno.

Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 24 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...