captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: politikai ketina tobulinti naują pieno rinkos įstatymą

Seime išklausę sektoriaus atstovų, politikai pažadėjo tobulinti neseniai priimtą pieno rinkos reguliavimo įstatymą ir laukia visų pasiūlymų iki rugsėjo 10 d.      

Jau metai, kai dėl labai mažų pieno supirkimo kainų, nekompensuojančių ir gamybos išlaidų, žemdirbiai mažina karvių skaičių ir pieno primilžius, kai kurie išvis atsisako pienininkystės, dar kiti negali pasinaudoti investicine ES parama. O pieno perdirbėjai ir toliau mažina kainas, pasiteisindami pasaulinės rinkos sąlygomis, Rusijos paskelbtu maisto produktų embargu. Seime išklausę sektoriaus atstovų, politikai pažadėjo tobulinti neseniai priimtą pieno rinkos reguliavimo įstatymą ir laukia visų pasiūlymų iki rugsėjo 10 d.     

Javapjūtė – atsakingas darbų etapas, kuris dažnai lemia visus ūkinius metus. Todėl darbymečiui negailima nei laiko, nei jėgų – nepaisoma ir įprastų darbo valandų. Dar žinant, kad javų kombainai yra sudėtingos mašinos, su dažnai neuždengtomis diržinėmis pavaromis, dėl didelių gabaritų pavojingos manevruojant, susidaro pavojingos darbo sąlygos. Žmonės pavargsta, pasidaro mažiau atidūs, dažniau ir techniką reguliuoti reikia ir kartu skubėti būtina. Kombaininkai kartais dirba sveikatai kenksmingomis ar net gyvybei pavojingomis sąlygomis. Neatsitiktinai šiemet žemės ūkio sektoriuje jau įvyko 2 mirtini atvejai ir buvo 4 sunkios nelaimės. Valstybinės darbo inspekcijos specialistas Ramūnas Rakauskas aptaria skaudžiausių nelaimių priežastis ir pataria, į ką daugiausia reiktų kreipti dėmesį per darbymetį.
          
Savaitės laidų ciklą baigai pokalbis su rubrika „Diena kaime“. Visose laidose kalbinamas Šiaulių rajono ūkininkas ir kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ vadovas Raimundas Juknevičius nemažai papasakojo apie derliaus dorojimo ypatumus augalininkystės ūkyje, kooperatyvo siekius. Sužinojome, kad javapjūtė šiemet vadinama žaibiška, kad byra sausi grūdai ir derlius nemažas. Beje,150 ha Raimundo augalininkystės ūkyje jau baigtas doroti žieminių pasėlių derlius. Ta proga trečiadienį buvo surengta šventinė vakarienė. Grįžus į įprastą darbų ritmą ir laukiant vasarinių pasėlių brandos, ūkyje didžiausias rūpestis – dirvų ruošimas žiemkenčių sėjai. Kaip ji ėjosi ketvirtadienį, ar nesutrukdė šventinė vakarienė, kokie planai artėjančiam savaitgaliui?
          
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 21 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close