captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro”: vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių Anatolijus Šenderovas švenčia jubiliejų

„Muzika yra kalba. Jeigu tu kalbi, tave turi suprasti. Aš prioritetą teikiu žmogaus jausmams, prigimčiai. Tam, kas yra nemadinga, o amžina – meilė, gyvenimo pradžia ir gyvenimo pabaiga. Kartais atrodo, kad visą gyvenimą rašau vieną kūrinį“, – sako vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių Anatolijus Šenderovas. 
Kompozitorius Anatolijus Šenderovas. K. Vanago (BFL) nuotr.
Kompozitorius Anatolijus Šenderovas. K. Vanago (BFL) nuotr.

„Šiais laikais žmonės retai tesilanko bažnyčioje, atsakymų į egzistencinius klausimus nebeieško religijoje, tačiau gali juos atrasti muzikoje, klausydamiesi kūrinių sakraline tematika. Tam tikru gyvenimo metu ši muzika man buvo tapusi vaistais sielai. Per ją atradau savo, kaip menininkės, unikalumą, taip pat ir šio darbo prasmę“, – sako pianistė Gabija Rimkutė. 

Spaudos apžvalga: kultūros savaitraštis „Šiaurės Atėnai“ ir dienraščių kultūros puslapiai.

„Dabartiniame greito tempo, industrijos, serijinės gamybos amžiuje labai įdomu pasijusti senovės amatininku – ką nors sukurti savo rankomis ir suvokti, koks išskirtinis tai dirbinys“, – sako Trakų istorijos muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Alvyga Zmejevskienė.

„Muzika yra kalba. Jeigu tu kalbi, tave turi suprasti. Aš prioritetą teikiu žmogaus jausmams, prigimčiai. Tam, kas yra nemadinga, o amžina – meilė, gyvenimo pradžia ir gyvenimo pabaiga. Kartais atrodo, kad visą gyvenimą rašau vieną kūrinį“, – sako vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių Anatolijus Šenderovas. 70-ojo maestro jubiliejaus proga pokalbis apie muziką, atlikėjus ir kūrybos džiaugsmą.

Ved. Kazimiera Astratovienė ir Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 21 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...