captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie drąsą išsakyti savo nuomonę

„Po vienos iš didžiųjų mūsų skelbtų diskusijų žmonės mus gyrė už drąsą. Bet jeigu po dvidešimt penkerių metų dar reikia drąsos tokiems dalykams – tai kaip mes netoli nuėjome nuo sovietmečio“, – sako prieš 50 metų įkurto žurnalo „Kultūros barai“ vyriausioji redaktorė Laima Kanopkienė.  
Laima Kanopkienė. (BFL) nuotr.
Laima Kanopkienė. (BFL) nuotr.
„Yra einamieji miesto tvarkymo darbai, kuriems konkursai nėra skelbiami. Vokiečių gatvė – tai viešos erdvės kokybės gerinimo projektas“, – teigia architektė Jurga Večerskytė-Šimeliūnė, pagal kurios projektą bus remontuojama viena svarbiausių sostinės gatvių.
 
„Venecijos bienalė iš dalies atspindi šiandieninį geopolitinį pasaulio žemėlapį su visais jo neramumais ir įtakomis. Dėl to šiemet aiškiai matomos trys svarbios temos: sąsajų su ateitimi ieškanti istorija, ekologija ir socialinės problemos“, – apie vieną didžiausių šiuolaikinio meno forumų pasakoja menotyrininkė Agnė Narušytė.
 
„Vilniaus istorijoje dažnai yra įvairių įtrūkimų ir naujos žinios tampa kaip narkotikas – pradedi sujungti faktus, kurie anksčiau atrodė nesujungiami. Kai žmogus geriau pažįsta savo kraštą, jis įsimyli savo tėvynę ir supranta, kad čia yra labai gera ir įdomi vieta gyventi“, – pasakoja nemokamų ekskursijų po Vilnių  projekto „Gatvės gyvos“ sumanytojas gidas Albertas Kazlauskas.
 
Valdant karžygiui Michailui Saakašviliui, Tbilisyje buvo pastatytas futuristinis tiltas, jungiantis istorinį ir naująjį miestą. Kuo čia dėtas tas tiltas – paklausite? Atsakymas – socialinių mokslų daktarės Irenos Alperytės komentare.
 
Į Lietuvos kino teatrus atkeliauja naujas lietuviškas filmas „Sangailės vasara“. Pokalbis su režisiere Alante Kavaite.
 
Ilgųjų susitikimų dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis apie 50-metį minintį žurnalą „Kultūros barai“.
 
Ved. Jolanta Kryževičienė.
 
„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 22 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugpjūčio 23 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...