captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: kardeliai – skinti auginamos gėlės

Liepos viduryje pradėję žydėti kardeliai unikaliais žiedais visus džiugins iki spalio. Nors gėlynų puošmena dėl trumpo dekoratyvumo laikotarpio jie netampa, bet kardeliai laikomi vienomis iš pagrindinių skinti auginamų gėlių. 
puliarf/flickr nuotr.
puliarf/flickr nuotr.

Liepos viduryje pradėję žydėti kardeliai unikaliais žiedais visus džiugins iki spalio. Nors gėlynų puošmena dėl trumpo dekoratyvumo laikotarpio jie netampa, bet kardeliai laikomi vienomis iš pagrindinių skynimui auginamų gėlių. Jų veislių yra ne vienas tūkstantis. Nemažai yra ir lietuviškų:  „Vyšnių karoliai“, „Vaikystės sapnai“, „Žvaigždžių takai”, „Žvelk giliau” – jų autorius gėlininkas selekcininkas Antanas Markevičius. Šiuolaikinio darželinio kardelio protėviai tai dvylika  atskirų gamtinių botaninių rūšių. Iš jų visų selekcininkai per daugelį metų kaip kokį „Lego“ konstruktorių dėliojo dabartinį gražiuolį įvairiausių spalvų ir derinių, įvairaus dydžio žiedais, įvairaus aukščio, ankstyvumo.  Išsamiai apie kardelių auginimo ir priežiūros ypatumus, selekcininkų darbus, kitą savaitę Panevėžyje rengiamą tarptautinę kardelių parodą pasakos gėlininkas-selekcininkas Antanas Markevičius.

Kiekvienas sodininkas žino, kaip praverčia jau paruošti ir skirtingiems augalams pritaikyti įvairiausių žemių mišiniai ir įvairioms gėlėms, ir kompostinė žemė daigams, ar specialus substratas šilauogėms sodinti. Tačiau nepatogu būna, kai atvažiavus į sodą padirbėti tų mišinių pritrūksta, ar prisimeni juos palikęs namuose.  Labai pasisekė vilniečiams, Antakalnio rajono gyventojams, kurie savo sklypus turi, ar sodininkauja čia pat. Mat  prie  sodų, jau nuo ankstyvo pavasario, prie keliuko tvarkingai pridėta maišelių su įvairiausiais žemių mišiniais. Gali pasiimti kiek reikia, o skelbime nurodytą mokestį, įmesti į čia pat esančią metalinę dėžutę. Niekas pinigų neskaičiuoja, nežiūri, kokį mišinį ar substratą pasiėmei. Yra ir telefonas, kuriuo galima paskambinti, paklausti, padėkoti. Apie neįprastą sodininkų apsirūpinimo žemių mišiniais būdą, savotišką sąžiningumo patikrinimą ir gal pamokas pasakoja jo sumanytoja  Violeta Juknevičienė. 

Ved. Arvydas Urba

„Sodai“ – penktadienį, rugpjūčio 21 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...