captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nuostolingai dirbantys pieno ūkiai planuoja investicijas

Jau metus nemažai žemdirbių, pieno ūkių šeimininkų dirba nuostolingai – geriausiu atveju padengia gamybos išlaidas. 

Jau metus nemažai žemdirbių, pieno ūkių šeimininkų dirba nuostolingai – geriausiu atveju padengia gamybos išlaidas. Širvintų r. ūkininkas Vidmantas Balandis turi 40 melžiamų karvių, už ekologinio pieno litrą jis gavo 19 centų. Kaina ir toliau mažėja – dabar jis parduoda pieną, net nežinodamas tikslios kainos. Tačiau jis atnaujina karvių bandą, jau nusipirko veislinių telyčių. Kas sunkmečiu verčia ūkininkus investuoti?

Didysis derliaus dorojimo metas dabar pačiame įkarštyje. Įvairias augintas ir subrendusias gėrybes renka, skina, kasa, piauna ir didieji ūkininkai, ir mažesni, ir visai mažiukai. Anot Armino Norkaus, gyvenančio Ignalinos r. Mažulonių kaime, vis dėlto geriausiai dabar jaučiasi nieko neauginantys. Nekenkia jiems nei sausra, nereikia nieko dirbti, neišlaidauja technikos nuomai – tereikia tik pašalpą laiku pasiimti. O kad sklypuose piktžolės auga – niekam nesvarbu.      

Šios savaitės rubrikos „Diena kaime“ herojus – Raimundas Juknevičius. Jis jau daugiau kaip dešimtmetį ūkininkauja, šešeri metai vadovauja kartu su dar keliais aktyviais ūkininkais įkurtam kooperatyvui „Šiaulių aruodas“. Dar reikia pridurti, kad pirmasis Raimundo diplomas buvo chorvedžio, teko ir padirbėti nemažai pagal specialybę, o dabar jau ne mažiau rimtas, aktyvus ūkininkas, baigęs ir žemės ūkio aukštuosius mokslus. Trečiadienio laidoje jis pasakojo apie žieminių javų derliaus dorojimo pabaigtuves. Pavakare kalbintas ūkininkas sakė, kad buvo likę vos 6 ha. Nors darbymetis, kaip visuomet, nenusakomas – gali gesti technika, sausos žemės dirbimas rudens sėjai vėl gali pateikti siurprizų, bet trečiadieniui buvo planuojama jau lengvesnė diena – įprastu darbo ritmu. Ar taip ir buvo?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – rugpjūčio 20 d., ketvirtadienį, 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...