captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: grūdai jau netelpa saugyklose

Šiemet žieminių javų derlingumas džiugina daugelį žemdirbių.  

Šiemet žieminių javų derlingumas džiugina daugelį žemdirbių. Širvintų r. ūkininkas  Antanas Rutkauskas, auginantis apie 150 ha. javų, grūdų derliaus jau nesutalpina į 400 t. talpos saugyklas. Grūdai sausi, derlingumas – beveik rekordinis ir tikimasi iš viso  prikulti apie 800 t. Dabar jau tenka rūpintis, kaip grūdus realizuoti tiesiai iš laukų.

Žuvininkystės specialistai siūlo gausiau papildyti žuvimis šalies vidaus vandenis: tvenkinius, upes ežerus. Svarbu, kad ir techninės galimybės tam yra, ir žuvų mailiaus netrūktų, bet neleidžia biurokrtatų sumanytos taisyklės. Kas trukdo konkrečiau? – aptaria  Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio vedėjas Stasys Aleksandravičius.

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose su ūkininku, kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ direktoriumi Raimundu Juknevičiumi. Galima sakyti, įdomaus likimo žmogumi – pirmasis jo diplomas buvo chorvedžio, teko ir padirbėti nemažai pagal specialybę, o antrasis pasirinkimas, kurį lėmė ir giminės tradicijos – ūkininkavimas. Modernizuojant iš tėvų perimtą ūkį, teko baigti ir aukštuosius mokslus, o dabar prie Šiaulių esančiame Raizgių kaime turi 150 ha augalininkystės ūkį.  Spėja ir kooperatyvui vadovauti, tiesa, dabar, kai pačiam tenka ir prie kombaino vairo sėdėti, laiko kitokiai veiklai mažiau. Vakar laidoje ūkininkas užsiminė, kad tikriausia antradienį javapjūtėje bus pabaigtuvės – kol kas pirmojo etapo, bus likę vasariniai rapsai ir pupos, bet darbymetyje tai atokvėpis. Ar taip ir buvo, kuo dar ypatinga diena kaime buvo ūkininkui?   

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugpjūčio 19 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...