captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: režisierė Marija Kavtaradzė

„Filme analizuoju pasirinkimo ir apsisprendimo temą, nes pati augau ir vis dar augu galimybių apsuptyje. Dažnai, užuot įvertinę ir pasidžiaugę pasirinkimo gausa, mes esame linkę dramatizuoti ir klijuoti savo kartai „prarastosios kartos“ ar panašias etiketes. Mane domina nuobodulys, kuris nebereiškia „nėra ką veikti“, ir nuolatinis nuovargis nuo bastymosi, svarstant, kad „gal kažkur kitur bus geriau“, – „Sidabrinės gervės kiiaušiniu“ įvertintą filmą „Man dvim keli“ pristato jaunoji režisierė Marija Kavtaradzė. 
Režisierė Marija Kavtaradzė. skalvijoskinoakademija.lt nuotr.
Režisierė Marija Kavtaradzė. skalvijoskinoakademija.lt nuotr.
„Pastebima, kad geros literatūros mažėja, knyga tampa veikiau projektu – rašytojas rašo ne todėl, kad jam kilo kūrinio idėja, o dėl to, kad gavo finansavimą“, – sako Rūta Elijošaitytė, tarptautinio šiuolaikinės literatūros forumo „Šiaurės vasara“ organizatorė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Žongliruojama kūrybinių industrijų sąvoka, bet proveržio nėra. Besiginčijant dėl Šiaulių kultūros fabriko statybų, potencialūs jo gyventojai išgaravo ne tik iš miesto, bet ir iš šalies“, – kūrybinių industrijų reiškinį kultūros komentare analizuoja menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.    
 
„Filme analizuoju pasirinkimo ir apsisprendimo temą, nes pati augau ir vis dar augu galimybių apsuptyje. Dažnai, užuot įvertinę ir pasidžiaugę pasirinkimo gausa, mes esame linkę dramatizuoti ir klijuoti savo kartai (kaip ir visos kartos prieš mus ir, tikriausiai, po mūsų) „prarastosios kartos“ ar panašias etiketes. Mane domina nuobodulys, kuris nebereiškia „nėra ką veikti“, ir nuolatinis nuovargis nuo bastymosi, svarstant, kad „gal kažkur kitur bus geriau“, – filmą „Man dvim keli“ pristato jaunoji režisierė Marija Kavtaradzė. Šis trumpametražis filmas šiemet pripažintas geriausiu studento darbu ir įvertintas „Sidabrinės gervės kiaušiniu“. Pokalbis su M. Kavtaradze apie jaunosios kartos režisierių darbus, žinių perdavimą dar jaunesniems kūrėjams „Youngblood“ kino mokykloje ir ne kartą įvertintą kūrybą.

Ved. Austėja Kuskienė.                           
 
„Ryto allegro“ rugpjūčio 18 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close