captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbių universalumas padeda išgyventi

Per derliaus dorojimą išryškėja žemdirbių privalumas mokėti daug darbų: reikia ir sudėtingas mašinas valdyti, mokėti jas remontuoti, išmanyti agrotechniką, žinoti gyvulių auginimo subtilybes. 
Per derliaus dorojimą išryškėja žemdirbių privalumas mokėti daug darbų: reikia ir sudėtingas mašinas valdyti, mokėti jas remontuoti, išmanyti agrotechniką, žinoti gyvulių auginimo subtilybes. Vidmantas Zablackas pagal išsilavinimą veterinarijos gydytojas, jau daugelį metų augina daržoves lauke ir šiltnamyje, laiko gyvulių, pats doroja javų derlių. Kaip žemdirbių universalumas padeda išgyventi?  
 
Rubrika „Diena kaime“ su ūkininku ir  kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ direktoriumi Raimundu Juknevičiumi. Pirmasis pokalbis, transliuojamas pirmadieniais, paprastai būdavo apie savaitgalį kaime- pomėgius, poilsį, šeimos reikalus, tik ne apie darbus. Tačiau javapjūtė pakoregavo tradicijas – visą savaitgalį kartu su sūnūmis, dviem darbuotojais, Raimundas dorojo javų derlių. Net ir interviu telefonu buvo tiesiai iš važiuojančio kombaino. Įdomiausia, kad muziko profesiją įgijęs Raimundas tik vėliau rimtai ėmėsi žemdirbio amato – baigė ir aukštuosius mokslus, o dabar – keli kilometrai iki Šiaulių, Raizgių kaime turi 150 ha augalininkystės ūkį. Jau šešti metai vadovauja kooperatyvui, kurį beje, pats su dar keliais aktyviais žemdirbiais ir įkūrė. Kuo ypatingas Raimundui buvo pirmadienis, ar per darbymetį būna laiko kooperatyvo veiklai?  
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – rugpjūčio 18 d., antradienį, 06.07 val. per LRT RADIJĄ.
  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close