captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: baltarusių istorijos pėdsakai Vilniaus miesto audinyje

Baltarusiai – viena iš gausiausių Lietuvoje gyvenančių etninių grupių, su lietuviais turėję ilgą bendrą istoriją, jie paliko milžiniškus kultūrinius pėdsakus Lietuvos miestuose. 
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Baltarusiai – viena iš gausiausių Lietuvoje gyvenančių etninių grupių, su lietuviais turėję ilgą bendrą istoriją, jie paliko milžiniškus kultūrinius pėdsakus Lietuvos miestuose. Vilnius istoriškai buvo svarbus kultūrinis centras baltarusiams XIX–XX a. pradžioje. Daugiaetnis Vilnius su ryškia katalikiška tradicija tapo svarbiu baltarusių traukos centru ir savotiška alternatyva rusiškai stačiatikiškam Minskui. Pavyzdžiui, baltarusių tautos atgimimui svarbus laikraštis „Naša Niva“ XX a. pradžioje ir vėliau buvo leidžiamas Vilniuje. Sostinėje veikė pirmoji baltarusių mokykla, Muziejus, Mokslo draugija.

Laidoje kartu su Gudų kultūros draugijos pirmininku dr. Aleksandru Adamkovičiumi pasivaikščiosime po Vilnių, pasižvalgysime, kokie ženklai miesto audinyje liudija abiejų tautų atgimimo istorijos sąlyčio taškus ir labai svarbius baltarusiškos savasties pėdsakus.

Laidų ciklą „Paveldėkime ateitį“ remia Kultūros paveldo departamentas.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – rugpjūčio 21d., penktadienį, 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...