captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: rekordinis javų derlius džiugina mažai

Geras javų derlius ir palankios jo dorojimo sąlygos turėtų džiuginti žemdirbius. Tačiau žemdirbių nuotaikos prastos. Kodėl?                     

Geras javų derlius ir palankios jo dorojimo sąlygos turėtų džiuginti žemdirbius. Nederlingose žemėse dirbantis Liubomiras Vošteris kulia iš hektaro 5 tonas žirnių, net 7 tonos byrėjo kviečių – tokių derlių per visus savarankiško ūkininkavimo metus jis nepamena. Tačiau žemdirbių nuotaikos prastos. Kodėl?                    

Dažnas bitininkas turi priekaištų ūkininkams dėl netinkamai naudojamų augalų apsaugos priemonių. Pasitaiko netgi atvejų, kai, nupurškus laukus, krinta ištisos bičių šeimos tuomet nemažai nuostolių patiria bitininkai. Pastarieji kaltina ūkininkus, o tie turi priekaištų bitininkams. Nors visi supranta, kad vieni be kitų negali, bet sutariama retai kur. Geras pavyzdys – Rokiškio rajone Kalvių kaime dideliame šeimos ūkyje išmintingai dirbantis ūkininkas Jonas Venclova. Jis augina 350 ha grikių ir jau geras dešimtmetis tolerantiškai bendrauja su visais apylinkių bitininkais. 

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose su Raimudu Juknevičiumi – dabar rimtu ūkininku, kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ direktoriumi. Įdomu, kad pirmasis Raimundo diplomas visai ne žemdirbiškos profesijos – chorvedžio. Jam teko dainuoti profesionaliame chore, groti vargonais bažnyčioje, būti meno vadovu, mokytojauti ir tik vėliau patraukė žemės ūkis. Mat iki 2003 m. tėvai, atsiėmę senelių žemės, bandė ūkininkauti vos už kelių kilometrų nuo Šiaulių esančiame Raizgių kaime. Kaip prisipažino Raimundas, tuomet atėjo laikas apsispręsti kurti didesnį, modernesnį ūkį ar atsisakyti nelengvos žemdirbio dalios. Nulėmė giminės tradicijos, teko baigti ASU žemės ūkio technologijų ir vadybos bakalauro studijas. Dabar Raimundas deklaruoja 150 ha augina javų, rapsų, pupų. Rugpjūčio vidurys augalininksytės ūkių šeimininkams pats darbymetis laukuose. Kokios nuotaikos dabar kaime, ar teko dirbti ir praėjusį savaitgalį?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close