captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – jubiliejų pasitinkantis kompozitorius Anatolijus Šenderovas

„Muzika yra kalba. Jeigu tu kalbi, tave turi suprasti. Aš prioritetą teikiu žmogaus jausmams, prigimčiai. Tam, kas nemadinga, o amžina – meilė, gyvenimo pradžia ir gyvenimo pabaiga. Kartais atrodo, kad visą gyvenimą rašau vieną kūrinį“, – sako vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių Anatolijus Šenderovas.
Kompozitorius Anatolijus Šenderovas
Kompozitorius Anatolijus Šenderovas
„Gatvę formuoja ne augaliukai, o pastatai. Jeigu nėra pinigų, reikia apkarpyti medžius, nudažyti suoliukus ir taip palikti, kol galima bus atkurti buvusį vaizdą“, – apie Vokiečių gatvės rekonstrukciją Vilniuje kalba architektė Virginija Bakšienė, siūlanti atkurti po karo sugriautos ir sovietų pakeistos gatvės vaizdą.
 
„Man svarbu, kas bus mano klausytojai po 20 metų, tad į sales noriu pritraukti jaunesnę auditoriją jiems pažįstama gera kino filmų ar kompiuterinių žaidimų muzika. O atkreipus dėmesį, galima groti ir klasiką“, – koncertų idėjomis dalijasi JAV gyvenantis pianistas Edvinas Minkštimas.
  
„Atėmus regą, yra daugybė kitų būdų perteikti informaciją. Pavyzdžiui, norėdama sukurti vasaros nakties atmosferą, tyrinėju, kokius garsus skleidžia gyvūnai, koks vėjas, kokie kvapai. Atsiriboju nuo vieno tikslaus pasakojimo ir leidžiu žiūrovui pasitelkti vaizduotę“, – pasakoja pojūčių teatro kūrėja Karolina Žernytė.
  
„Žongliruojama kūrybinių industrijų sąvoka, bet proveržio nėra. Besiginčijant dėl Šiaulių kultūros fabriko statybų, potencialūs jo gyventojai išgaravo ne tik iš miesto, bet ir iš šalies“, – kūrybinių industrijų reiškinį komentare analizuoja menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.
  
Klaipėdos muzikinio teatro premjeroje „Divizija“ sovietmečio Klaipėda iškyla kaip jūreivių ir prostitučių miestas. Kodėl, pasak spektaklio režisieriaus Ramūno Kaubrio, nuodėmių miesto įvaizdžio uostamiestis neatsikratys ir ateityje? Ar iš tiesų šis įvaizdis tebegyvas? Su kuo šiandien asocijuojama Klaipėda?
 
Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie muziką, atlikėjus ir kūrybos džiaugsmą kalbėsime su vienu žymiausių šių laikų Lietuvos muzikų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Anatolijumi Šenderovu, švenčiančiu 70-metį.  
 
Ved. Raminta Jonykaitė.
 
„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 15 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugpjūčio 16 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...