captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kaip laikyti vaistus per karščius?

Ant vaistų pakuočių įprasta nurodyti, kokioje temperatūroje rekomenduojama juos laikyti – pavyzdžiui, kambario temperatūroje. Ką reiškia tokia rekomendacija, jei kambario temperatūra gali būti 18, 25 ir 33 laipsniai?

Ant vaistų pakuočių įprasta nurodyti, kokioje temperatūroje rekomenduojama juos laikyti – pavyzdžiui, kambario temperatūroje. Ką reiškia tokia rekomendacija, jei kambario temperatūra gali būti 18, 25 ir 33 laipsniai. Kaip rekomenduojama laikyti vaistus, kaip vežtis į kelionę, jei aplinkos temperatūra labai aukšta laidoje paaiškins Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Inspektavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Diana Leleckaitė.

Lietuvos paplūdimių smėlis nėra tiriamas ir tiksliai nėra žinoma, kokie parazitai jame gyvena. Tam, kad jie nesiveistų smėlyje, reikia jį nuolat purenti, kad parazitų kiaušinėliai būtų vis išverčiami į paviršių, kad saulės spinduliai juos sunaikintų. Daugelyje paplūdimių tai nėra atliekama. Tik Neringos savivaldybės paplūdimiai yra saugesni, jie prižiūrimi ir purenami specialia technika. Taigi reikia žinoti, kad parazitų net ir balčiausiame smėlyje yra. Kas padėtų apsisaugoti nuo jų laidoje kalbėsime su Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro Bendruomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialiste Sandra Baranauskaite, biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotoju Aleksandru Siakki.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – rugpjūčio 15 d., šeštadienį, 11.05 val., kartojama rugpjūčio 20 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...