captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar keistinas požiūris į gatvės meną?

„Nors tiek gatvės menas, tiek grafičiai šių judėjimų atsiradimo laikotarpiu buvo suvokiami kaip protesto forma tradicinei socialinei santvarkai, tai kartu buvo ir bandymas atkariauti viešąją erdvę iš reklamos, politiško korektiškumo ir informacinio triukšmo gniaužtų“, – pasakoja menotyrininkė, viena festivalio „Vilnius Street Art“ kuratorių Aušra Traškelytė.
 
„Tos pigios, vienadienės literatūros pas mus niekas neperka, o rimtesnes knygas išgraibsto vos joms pasirodžius. Šiek tiek taikomės ir prie aktualijų (pagal tai, kas vyksta pasaulyje ir Lietuvoje) – tad knygas tikrai kruopščiai atrinkinėjam“, – apie Biržuose atidarytoje kavinėje-knygyne „Bookafe“ pardavinėjamas knygas pasakoja viena savininkių Greta Akcijonaitė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: ironiškas, bet nostalgiškas armėnų filmas „Moskvičius, mano meilė“ apie pagyvenusius žmones, negalinčius paleisti kai ko iš tarybinės praeities.
 
„Nors tiek gatvės menas, tiek grafičiai šių judėjimų atsiradimo laikotarpiu buvo suvokiami kaip protesto forma tradicinei socialinei santvarkai, tai kartu buvo ir bandymas atkariauti viešąją erdvę iš reklamos, politiško korektiškumo ir informacinio triukšmo gniaužtų. Prabėgus keliems dešimtmečiams gatvės meno festivalius pradėjo remti įvairios valstybinės institucijos, gatvės meną įtraukdami į turistų pritraukimo strategijas“, – pasakoja menotyrininkė, viena festivalio „Vilnius Street Art“ kuratorių Aušra Traškelytė. Kuo skiriasi grafičiai nuo gatvės meno? Kiek legalus yra gatvės menas? Ir kodėl lietuviai vis dar nevertina gatvės meno kūrinių? Apie tai – pokalbis su rugpjūčio 19 dieną prasidėsiančio ir Vilniaus stoties rajone vyksiančio festivalio „Vilnius Street Art“ organizatore Ūla Ambrasaite ir kuratorėmis Gabija Grušaite ir A. Traškelyte.
 
Ved. Austėja Kuskienė.                           
 
„Ryto allegro“ rugpjūčio 13 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...