captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lietuviškos vaikų knygų iliustracijos Indijoje

„Knygos, idėjos ir menas istorijoje visuomet keliavo nepaisydami nacionalinių ir geografinių ribų. Ši paroda – tos nesibaigiančios kelionės per laiką ir kontekstą stotelė. Sovietų Lietuvos vaikų knygų iliustracijos yra svarbus vizualinis ką tik pasibaigusios eros dokumentas ir vertinga išskirtinio sovietinio stiliaus meno istorijos antologija“, – Indijoje, Čenajaus mieste vykstančią parodą „Vaikų knygų iliustracija iš Sovietų Lietuvos (1940–1990): kelionė laiku ir kontekstu“ pristato Čenajaus leidykla „Tara Books“. 
Dailėtyrininkė Giedrė Jankevičiūtė.
Dailėtyrininkė Giedrė Jankevičiūtė.
„Ši knyga augo ir keliavo su manimi visus mano trisdešimt ketverius gyvenimo metus. Jos istorijas nešiojausi kūne tol, kol jos sugulė į knygos puslapius“, – apie savo pirmąjį poezijos rinkinį, pavadinimu „Kvėpuoju“, sako Lietuvos rašytojų sąjungos konkurso nugalėtoja, poetė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Stebėdamas grafičius, gavau akivaizdų įrodymą, kaip vienas greitas ir platus rankos su dažų balionėliu mostas nusviedžia standartiškai tvarkingą miesto dalį atgal į vargo lūšnynus“, – į viešąsias erdves kultūros komentare žvelgia menotyrininkas Ernestas Parulskis.    
 
„Būdami leidėjais matome, kad istorijoje knygos, idėjos ir menas visuomet keliavo nepaisydami nacionalinių ir geografinių ribų. Ši paroda – tos nesibaigiančios kelionės per laiką ir kontekstą stotelė. Sovietų Lietuvos vaikų knygų iliustracijos yra svarbus vizualinis ką tik pasibaigusios eros dokumentas ir vertinga išskirtinio sovietinio stiliaus meno istorijos antologija“, – Indijoje, Čenajaus mieste vykstančią parodą „Vaikų knygų iliustracija iš Sovietų Lietuvos (1940–1990): kelionė laiku ir kontekstu“ pristato Čenajaus leidykla „Tara Books“. Kaip atskleidžiama sovietinė lietuviška vaikų knygų iliustracija? Kuo ji gali pasirodyti įdomi kitos kultūros atstovams? Ar galima atrasti sovietinės lietuviškos ir indiškos vaikų literatūros iliustracijos panašumų? Apie tai – pokalbis su ką tik į Lietuvą iš Indijos grįžusia parodos kuratore, dailėtyrininke Giedre Jankevičiūte.
 
Ved. Austėja Kuskienė. 
                          
„Ryto allegro“ rugpjūčio 11 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close