captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – operos solistas Almas Švilpa

„Kai operos režisieriui pritrūksta idėjų, jis imasi gudrybės: geriau blogai, provokuojančiai negu nieko. Tada kritikai keikia tokį režisieriaus darbą, bet teatrai ir toliau kviečia, nes jiems reikia sensacijų. O aš, kaip dainininkas, sukandęs dantis atlieku vaidmenį“, –  sako Vokietijos Eseno operos teatro solistas Almas Švilpa.   
Operos solistas Almas Švilpa
Operos solistas Almas Švilpa

„Dailės akademiją baigę menininkai dažnai turi nuostatą, kad negerai kurti tai, kas parduodama. O mane tai kaip tik išlaisvina. Jeigu parduodi darbus, užsidirbti, tada toliau turi sąlygas kurti“, – pasakoja su užsienio galerijomis bendradarbiaujantis skulptorius ir dailininkas Martynas Gaubas. 

„Alfonsas Budvytis dirbo farmacininku ir Kaune ėmė kurti farmacijos muziejų, į kurį iš įvairių vaistinių tempė eksponatus. Ne viską galėdavo paimti, tad daug ką fotografavo. Nuo tų stiklo, skaidrių, sterilių daiktų fotografijų viskas ir prasidėjo...“, – kolegą A. Budvytį prisimena fotomenininkas Algirdas Šeškus.

Vasara – laikas, kai teatrų durys užvertos, o kaip šį laiką leidžia aktoriai?

„Stebėdamas grafičius, gavau akivaizdų įrodymą, kaip vienas greitas ir platus rankos su dažų balionėliu mostas nusviedžia standartiškai tvarkingą miesto dalį atgal į vargo lūšnynus“, – į viešąsias erdves kultūros komentare žvelgia menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Festivalio rėmėjai, auditorija visada labiau mėgsta mainstreaminį repertuarą, tačiau aš stengiuos juos sugėdinti, kad ateitų pasiklausyti ir mažiau žinomų klasikos kūrinių ar šiuolaikinės muzikos. Ir taip per daug vienodų vasaros festivalių“, – kaip suorganizuoti muzikos festivalį pasakoja Richardo Wagnerio proanūkė Nike Wagner.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ su du dešimtmečius Vokietijoje gyvenančiu ir užsienio operos scenose dainuojančiu bosu – baritonu A. Švilpa kalbėsimės apie operą šiandien, svarbiausius vaidmenis ir muziko išsilavinimą.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 8 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugpjūčio 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...