captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pjūtis džiugina rekordiniu rapsų derliumi

Doroti žieminių rapsų derlių jau baigė Šakių r. Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės žemdirbiai. Gautas derlingumas 5 t / ha yra rekordinis šios bendrovės laukuose. 

Doroti žieminių rapsų derlių jau baigė Šakių r. Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės žemdirbiai. Gautas derlingumas 5 t / ha yra rekordinis šios bendrovės laukuose. Vakar jau kviečių laukuose sukiojosi modernūs kombainai, kita javapjūtės technika. Pasak bendrovės vadovo Petro Puskunigio, jų derlius taip pat turėtų būti geras.

Kai orai geri, tai, rodos, laukuose dirbk ir norėk. Darbuojasi laukuose ir ukmergiškiai žemdirbiai, dorodami ne tokį gerą, kaip Suvalkijos ar Vidurio, Šiaurės Lietuvos laukuose derlių. Tik ne visi sąžiningai siekia tinkamo grūdų drėgnumo, kitų rodiklių. Kai kurie taip gudraudami purškia javų laukus, galima sakyti, tikru nuodu – roundapu ir kitais glifosatų preparatais piktžolėms laukuose naikinti prieš sėją. Žemdirbystės asociacijos „Gaja“ tarybos narys, prof. Antanas Svirskis ne kartą dėl to perspėjo, o vakar jis laidos „Gimtoji žemė“ rengėjus informavo apie ukmergiškio bitininko Jono Songailos kaimynystėje taip javų laukus prieš pjūtį apdorojančius užsieniečius. Kol kas žmogus beviltiškai ieško pagalbos rajone, kreipiasi į kitas valstybines institucijas.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...