captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno gamintojai rinksis Jonavoje

  Situacija šalies pieno sektoriuje toliau išlieka įtempta.

Situacija šalies pieno sektoriuje toliau išlieka įtempta. Nepaisant pieno gamintojų nusiskundimų, kai kuriems jau tylomis traukiantis iš pieno verslo ar net bankrutuojant, toliau mažinamos pieno supirkimo kainos. Tad rugpjūčio 7 d. pieno gamintojai rinksis Jonavoje ir tarsis dėl tolesnių, gal net drastiškų veiksmų. 

Per 100 ha žemės dirbantis Šakių r. Buktiškių kaimo ūkininkas Aidas Kozlovas verčiasi tik augalininkyste. Per 11 ūkininkavimo metų vyko įvairių pokyčių: ir gyvulius laikė, ir linus augino, kurių vėliau teko atsisakyti. Beliko kviečiai, rapsai ir cukriniai runkeliai. Beje pastarieji – didžiausias ūkininko galvos skausmas: bendrovė „Arvi cukrus“ su juo iki šiol neatsiskaičiusi už pernai pristatytus runkelius. Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių biuro vadovės Aušrelės Pukinskienės, pinigų už pernai pristatytus cukrinius runkelius nesulaukia ir kiti rajono žemdirbiai. Įsiskolinimai kai kuriems jų siekia 100 tūkst. eurų.

Rusnės saloje prieš 8 metus įkurtas Rusnės salos teatras turi gilias tradicijas. Dabartinė jo režisierė Daiva Plikšnienė sako, – dėl to, kad saloje iki šiol gyvuoja teatras, šiandien reikia dėkoti jau išėjusiems amžinybėn jo režisieriams ir aktoriams. Tad nenuostabu, kad ir šiandien teatre vaidina įvairių profesijų žmones, kuriuos suvienijo meilė menui ir scenai.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 6 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...