captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Literatų gatvelės paslaptys

„Per menininkus ir jų įamžintas asmenybes galima nuklysti į Lietuvos istoriją, o kadangi Literatų gatvėje įamžintų literatų amplitudė labai plati, galima sekti ir literatūros procesus, jos modernėjimą. Galų gale čia atsiskleidžia visi Vilniaus gyvenimo kultūriniai reiškiniai – Brodas, Gorkynė, Užupio respublika“, – apie kultūrinį gidą „Literatų gatvė“ pasakoja sudarytoja Milda Ivanauskienė. 
„Skaitytojų skaičius sparčiai mažėja, tad norėdama pritraukti lankytojų biblioteka turi sugalvoti, kuo juos sudominti“, – apie mažėjantį skaitytojų skaičių ir kintantį bibliotekos vaidmenį sako Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje tęsiama tema apie Amerikos sostinėje Vašingtone vykstančią parodą, skirtą 19 a. prancūzų dailininkui Gustave'ui Caillebott'ui,  netipiškam impresionistui, sutelkusiam didžiulę kitų impresionistų darbų kolekciją.
„Nors knygoje viskas pateikiama lengvai, suprantamai ir patogiai, tačiau čia viskas ir labai išsamu. Per menininkus ir jų įamžintas asmenybes galima nuklysti į Lietuvos istoriją, o kadangi Literatų gatvėje įamžintų literatų amplitudė labai plati, galima sekti ir literatūros procesus, jos modernėjimą. Galų gale čia atsiskleidžia visi Vilniaus gyvenimo kultūriniai reiškiniai – Brodas, Gorkynė, Užupio respublika“, – apie „Modernaus meno centro“ išleistą kultūrinį gidą „Literatų gatvė“ pasakoja sudarytoja Milda Ivanauskienė. Kas sieja šviesaus atminimo Icchoką Merą ir Vytautą Kernagį? Kieno megztinio inkliuzą galima rasti Literatų gatvėje? Ir kuriam rašytojui skirta daugiausiai dedikacijų? Pasivaikščiojimas po Literatų gatvelę ir pokalbis su kultūrinio gido sudaryta Milda Ivanauskiene.
 
Ved. Austėja Kuskienė.  
                         
„Ryto allegro“ rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...