captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kongrese aptars opius pieno kokybės reikalus

Pieno kokybės falsifikavimas, mėginimas prastesnį pieną „pagerinti“ neleistinomis priemonėmis ir už jį gauti didesnę kainą – sena bėda. 

Pieno kokybės falsifikavimas, mėginimas prastesnį pieną „pagerinti“ neleistinomis priemonėmis ir už jį gauti didesnę kainą – sena bėda. Ji  bendra visoms šalims. Tad šios problemos mastą, kelius jai įveikti Pasauliniame pienininkystės kongrese aptars mokslininkai ir specialistai, pieno sektoriaus atstovai.

Stambiausias Elektrėnų savivaldybės ūkininkas Saulius Stirna dirba 600 ha žemės, augina kviečius, miežius, kvietrugius bei rapsus. Jo žemės išsidėstę ne tik Elektrėnų sav., bet ir Kaišiadorių rajone. Nors daugelyje plotų žemės našumas nesiekia 36 balų,  ir tokiomis sąlygomis ūkininkas sugeba gauti gerus derlius. Tačiau pastaraisiais metais ūkyje jau atsirado avių, o dabar ketina auginti ir mėsinius galvijus.

Vasara – toks metas, kai žmonės dažniau būna gamtoje, vežasi įvairius produktus, ypač mėsą ir jos gaminius, ant laužo kepa šašlykus, kepsnius, dešreles. Tačiau kartais vaišės gamtoje ar namuose baigiasi įvairiais susirgimais. Kaip jų išvengti?

 

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugpjūčio 5 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...