captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nustatyta pieno rinkos reguliavimo įstatymo vykdymo tvarka

Nuo rugpjūčio šalyje įsigalioja Seimo priimtas pieno rinkos reguliavimo įstatymas. Perdirbėjai jį sutiko priešiškai. Dėl naujojo įstatymo išsiskyrė ir kai kurių žemdirbių bei kooperatyvų vadovų nuomonės. Galop visi prašneko, kad naudą ar žalą lems ŽŪM nustatyta įstatymo vykdymo tvarka. Kokia ji?

Nuo rugpjūčio šalyje įsigalioja Seimo priimtas pieno rinkos reguliavimo įstatymas. Perdirbėjai jį sutiko priešiškai. Dėl naujojo įstatymo išsiskyrė ir kai kurių žemdirbių bei kooperatyvų vadovų nuomonės. Galop visi prašneko, kad naudą ar žalą lems Žemės ūkio ministerijos nustatyta įstatymo vykdymo tvarka. Kokia ji?

Šiuo metu Lietuvoje yra registruota apie 200 žemės ūkio kooperatyvų ir kooperatinių bendrovių. Sodininkus vienijančių kooperatyvų bene mažiausia. Geru pavyzdžiu čia galėtų kooperatyvas „Ažuožerių sultys“. Šis kooperatyvas per metus įvairiems prekybos tinklams, mobiliuose ūkininkų turgeliuose parduoda iki 300 tonų sulčių. Kooperatyvo įmonėje per valandą išspaudžiama apie 2 t. sulčių.

Maždaug prieš metus Molėtų rajone, Alantos technologijos ir verslo mokykloje, atidarius pirmąjį Lietuvoje žemės ūkio sektorinį praktinio mokymo centrą, moksleiviams buvo sudarytos puikios sąlygos įgyti praktinių įgūdžių. Šis centras nė kiek nenusileidžia esantiems Vakarų Europos analogiškose mokyklose. Nors Alantoje praktinio mokymo sąlygos labai geros, kasmet daug moksleivių  praktiką atlieka užsienyje. Stažuotis vyksta ne tik jie, bet ir pedagogai. Pavyzdžiui,  praėjusiais mokslo metais užsienio šalyse stažavosi daugiau kaip 30 moksleivių ir apie penkiolika pedagogų.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...