captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: žurnalui „Kultūros barai“ – 50 metų

„Per penkias dešimtis savo gyvavimo metų ,,Kultūros barai" iš saviveiklinės kultūros formų puoselėjimui skirto, anuometinės valdžios institucijų stropiai prižiūrimo leidinio transformavosi į vieną ryškiausių ir neabejotinai reikšmingiausių Lietuvos kultūros žurnalų.“
Žurnalo „Kutūros barai” redaktorius ir bendradarbis<br> kultūrologas prof. Almantas Samalavičius. Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.
Žurnalo „Kutūros barai” redaktorius ir bendradarbis
kultūrologas prof. Almantas Samalavičius. Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

,,Per penkias dešimtis savo gyvavimo metų ,,Kultūros barai" iš saviveiklinės kultūros formų puoselėjimui skirto, anuometinės valdžios institucijų stropiai prižiūrimo leidinio transformavosi į vieną ryškiausių ir neabejotinai reikšmingiausių Lietuvos kultūros žurnalų, analizuojantį, interpretuojantį ir apmąstantį mūsų kultūros, meno bei visuomenės poslinkius, o taip pat prasmingai formuojantį ir plečiantį mūsų intelektualinės kultūros akiračius“, – sako žurnalo redaktorius ir bendradarbis, kultūrologas prof. Almantas Samalavičius.

„Ta knyga gimė spontaniškai, ji negalėjo negimti. Muziejaus įkūrimas jau istorija, daug kas užsimiršta, jis gyvuoja toliau. Man atrodė, kad reikia tokios muziejaus istorijos, nes laikas labai viską keičia“, – įsitikinęs menotyrininkas Adelbertas Nedzelskis, išleidęs knygą „M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje 1963–1997 m.“

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie Amerikos sostinėje Vašingtone vykstančią parodą, skirtą 19 a. prancūzų dailininkui Gustave'ui Caillebottui, netipiškam impresionistui, sutelkusiam didžiulę kitų impresionistų darbų kolekciją.

„Per penkias dešimtis savo gyvavimo metų „Kultūros barai" iš saviveiklinės kultūros formų puoselėjimui skirto, anuometinės valdžios institucijų stropiai prižiūrimo leidinio transformavosi į vieną ryškiausių ir neabejotinai reikšmingiausių Lietuvos kultūros žurnalų, analizuojantį, interpretuojantį ir apmąstantį mūsų kultūros, meno bei visuomenės poslinkius, o taip pat  prasmingai formuojantį ir plečiantį mūsų intelektualinės kultūros akiračius“, – sako žurnalo redaktorius ir bendradarbis, kultūrologas prof. Almantas Samalavičius. Pokalbis studijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 30 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...